Nowa komora dymowa w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu

W miniony wtorek 21 września 2021 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowo wybudowanej komory dymowej Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu.

Na tę okoliczność na placu Komendy Miejskiej PSP zorganizowano uroczysty apel, który rozpocząłsię tradycyjnie złożeniem meldunku Komendantowi Głównemu PSP, przeglądem pododdziałów oraz podniesieniem flagi RP na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego. Przybyłych na uroczystość gości przywitał Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, następnie przystąpiono do uhonorowania 18 funkcjonariuszy PSP, którym wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Powiat Przemyski podczas tej doniosłej uroczystości reprezentował  Wicestarosta Przemyski Marek Kudła wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Przemyskiego Wojciechem Bobowskim.

Wieńczącym punktem uroczystości  było otwarcie nowo wybudowanej komory dymowej, podczas którego dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi a złożono wpisy do księgi pamiątkowej oraz poświęcono obiekt. Poświęcenia dokonał Kapelan Krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki oraz Kapelan strażaków archidiecezji przemyskiej ks. prał. Mieczysław Rusin.

Oddana do użytku komora została zrealizowana w ramach projektu pn. „Wspólna ochrona ludzi i środowiska poprzez utworzenie ukraińsko – polskiego systemu zapobiegania katastrofom i reagowania w Euroregionie Karpackim” współfinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Wartość inwestycji to ponad 2,5 mln złotych.
W Arłamowie natomiast zorganizowana została również konferencja  podsumowująca niniejszy projekt w której w imieniu władz Powiatu Przemyskiego uczestniczył Starosta Przemyski Jan Pączek wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Przemyskiego Wojciechem Bobowskim.

Oprac.: M. Dachnowicz

Fot.: Łukasz Solski GC Nowiny