Pamięć o ofiarach Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia obchodzono VII Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, czcząc jednocześnie ofiary Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez sowieckich siepaczy w 1940 roku.
W godzinach przedpołudniowych składano wieńce i kwiaty na symbolicznym Grobie Katyńskim znajdującym się na przemyskim Cmentarzu Wojskowym oraz przy Pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia. Nie zabrakło delegacji Powiatu Przemyskiego z Sekretarzem Powiatu Jerzym Góralewiczem.
Natomiast po południu uroczystości rozpoczęto przy tablicy pamiątkowej wmurowanej w gmach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, gdzie składano kwiaty, palono znicze i modlono się w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Wartę honorową wystawili żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz harcerze Hufca Ziemi Przemyskiej. Powiat Przemyski reprezentowali m.in.: radni – Bożena Ryczan i Krzysztof Kołodziejczyk oraz wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk. Uroczystości zakończyła Msza Święta odprawiona w Archikatedrze Przemyskiej.

fot. Agata Czereba