Pieniądze na „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że prowadzony jest w trybie ciągłym nabór wniosków o udzielenie pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”. Obecnie maksymalna kwota pożyczki wynosi 81 097,80 zł.

Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” uruchomiło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. O pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się:
osoby bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,
absolwenci szkoły średniej lub uczelni wyższej, w okresie do 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub   uzyskania tytułu zawodowego (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej),
studenci ostatniego roku studiów (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej).

Oprocentowanie pożyczek wynosi 0,44% w skali roku. Maksymalny okres spłaty pożyczki  to 7 lat.
W województwie podkarpackim ww. pożyczek udziela konsorcjum, w skład którego wchodzą dwie instytucje – Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oraz Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych.
W realizację Programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” zaangażowana jest także Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która na mocy podpisanej umowy pełni rolę Instytucji Współpracującej z ww. Konsorcjum. Zadaniem PARR S.A. jest promocja programu, pomoc w przygotowywaniu wniosków o pożyczkę, a także asysta na etapie podpisywania umowy o pożyczkę (osoby ubiegające się o pożyczkę mogą podpisywać umowy na miejscu w siedzibie PARR S.A. w Przemyślu).

Więcej o programie na stronie www.pierwszybiznes.marr.com.pl lub bezpośrednio w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Osoby zainteresowane pomocą w przygotowaniu wniosku o pożyczkę zapraszamy osobiście do siedziby Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Przemyśl, ul. ks. Piotra Skargi 7/1 (pokój nr 10, parter) lub poprzez kontakt telefoniczny (16) 676 09 85 wew. 2, www.parr.pl.