Święto Konstytucji 3 Maja w Gminie Żurawica

Oprac.: M. Dachnowicz
Fot.: Agata Godos

Uroczystości tradycyjnie  rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. dziekan Marian Hofman. Po zakończeniu Mszy Świętej mieszkańcy i sympatycy Gminy w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz miejscowych placówek oświatowych udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy, gdzie zaplanowana była dalsza część uroczystości. Trzeciomajowe uroczystości uświetniły występy artystyczne uczniów Zespołów Szkolno-Przedszkolnych nr 1 i 2 w Żurawicy pod opieką Elżbiety Jaroch-Chlastawy oraz zespołu AGLET pod kierownictwem Wiesława Semkowa. Oprawę muzyczną zapewniła Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej pod batutą Tomasza Łaskarzewskiego. Pod pomnikiem zostały złożone biało-czerwone wiązanki kwiatów przez poszczególne delegacje. Powiat Przemyski reprezentował Marek Kudła Wicestarosta Przemyski oraz Radni Powiatu Przemyskiego; Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Bożena Ryczan, Krystyna Raba-Opacka, oraz Członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Jan Semków. W uroczystościach gminnego święta wziął udział Wójt Gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, Przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka wraz z Radnymi: Witoldem Beerem i Zdzisławem Chytłą, Sekretarz Gminy Ryszard Kostelecki, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Żurawica, ks. dziekan Marian Hofman, przedstawiciele Służb Mundurowych – w tym dowódcy i komendanci 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy, Rejonowych Warsztatów Technicznych w Żurawicy oraz Posterunku Policji w Żurawicy, a także: dyrektorzy i prezesi lokalnych firm, przedstawiciele stowarzyszeń i związków działających na terenie naszej Gminy.