XV Przegląd Kolędniczy Domów Pomocy Społecznej – Huwniki 2014

Dzień 23 stycznia 2014 r.  w Huwnikach był dniem XV Przeglądu Kolędniczego Domów Pomocy Społecznej. W uroczystości uczestniczyły Zespoły Kolędnicze z Domów : w Rudzie Różanieckiej, Moczarach, Krośnie, Przeworsku, Sośnicy, Moszczanach, Jarosławiu i Przemyślu. Gościnnie program Bożenarodzeniowy wzbogacił także Zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Rybotyczach.

Na scenie zaprezentowały się m.in.:

• ,,Rudniacy” z programem „Jest taki dzień”,
  • ,,Włóczykije” z programem „ Pasterze od łopaty”,
  • ,, Rodzinne Gniazdo” z programem „ Hej kolędo hej”,
  • ,,Garsteczka”z programem „ Do szopy hej pasterze”,
  • ,,Oto Nasi” z programem  Jasełka – Misterium Bożenarodzeniowe,
  • ,,Na wesołej fali” z programem „ A nadzieja znów wstąpi w nas- kolędy nie tylko polskie” ,
  • ,, Moszczańskie Stokrotki” z programem Misterium na Boże Narodzenie,
  • ,,Bractwo Miłości” z programem „ Jutro przyjdę do Ciebie”,
  • ,,2 w Jednym” z programem „ Kolęda dla wszystkich”.

Na scenie zaprezentowano różne formy artystyczne od zespołów wokalnych po spektakle teatralne. Były kolędy, pastorałki, jasełka, misteria Bożenarodzeniowe, podczas których zaprezentowały się talenty wokalnie i  aktorskie mieszkańców licznych Domów Pomocy Społecznej. Przegląd Kolędniczy rozpoczęto uroczystą mszą świętą a zakończono zabawą karnawałową przy muzyce i wokalu zespołu „5 w Jednym ‘.

Było dużo wzruszeń, duchowego wyciszenia i euforycznej radości. Wszyscy pracownicy i  mieszkańcy Domów, Dyrekcje , przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Przemyślu i instytucji współpracujących wzajemnie składali sobie  świąteczno -noworoczne życzenia.

Był to ważny dzień w pielęgnowaniu relacji międzyludzkich oraz kultywowaniu pięknych zwyczajów i obrzędów naszej kultury narodowej.