Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Single

10 lat współpracy ze szkołą Christian von Mannlich Gymnasium z Homburga

2010Wymiana młodzieży została zainicjowana poprzez spotkanie grupy roboczej mającej na celu stworzenie partnerstw szkolnych między Powiatem Przemyskim oraz okręgiem Saarpfalz Spotkanie to miało miejsce w grudniu 2008 roku w Ekologicznym Ośrodku Spohnshaus w Gersheim, dzięki ówczesnemu Dyrektorowi Hansowi Bollingerowi. 

Już od początku nawiązaliśmy dobre relacje z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły partnerskiej. Pierwsze spotkanie miało miejsce w marcu 2009 roku w Ekologicznym Ośrodku Spohnshaus w Gersheim, gdzie młodzież była zakwaterowana. Od tej pory spotykamy się nieprzerwanie raz do roku, przeważnie we wrześniu lub październiku, raz w Polsce, raz w Niemczech. Młodzież zakwaterowana jest w domach rodzinnych, dzięki czemu ma ona możliwość poznać obyczaje i kulturę kraju, w którym aktualnie gości.

Uczniowie mają możliwość doskonalić swoją znajomość języka niemieckiego dzięki kontaktowi z niemieckojęzycznymi rówieśnikami, nawiązać dobre relacje, które często utrzymują sie przez długie lata. Zarówno w Polsce jak i w Niemczech uczestnicy wymiany poznają atrakcyjne miejsca związane z historią, kulturą i rozrywką.

Każde spotkanie skupione jest wokół wybranej tematyki związanej na przykład z historią, ochroną środowiska czy też działalnością muzyczno artystyczną. Młodzież uczestniczy w warsztatach i wypracowuje wspólne wnioski, które prezentowane są na forum.

Nasza wymiana rozwija się z roku na rok i dzięki niej już bardzo wielu uczniów miało możliwość wyjechać nie tylko do Niemiec, ale tez do Francji. Coroczne spotkania młodzieży cieszą się dużym zainteresowaniem, co ma tez wpływ na podniesienie atrakcyjności naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30