20-lecie Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej

Oprac.: P. Jurkiewicz

W dniu 14 września 2024 roku Przemyska Kongregacja Kupiecka uroczyście obchodziła 20-lecie swojego istnienia. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło członków Kongregacji, przedstawicieli lokalnych władz, przedsiębiorców oraz zaproszonych gości, którzy wspólnie świętowali dwie dekady nieprzerwanej działalności na rzecz rozwoju przemyskiego handlu oraz lokalnej przedsiębiorczości.

Przemyska Kongregacja Kupiecka, założona w 2004 roku, od początku swojego istnienia pełniła kluczową rolę w reprezentowaniu interesów kupców, wspieraniu ich działalności oraz integracji środowiska gospodarczego w regionie. Przez lata stała się solidnym filarem miejscowej gospodarki, promując rozwój handlu i kreując warunki sprzyjające przedsiębiorczości.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od oficjalnych przemówień, w których doceniono zaangażowanie i wkład Kongregacji w rozwój lokalnej społeczności. Wręczono również wyróżnienia i podziękowania dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do sukcesu organizacji.

Przemyska Kongregacja Kupiecka wchodzi w kolejną dekadę z optymizmem i gotowością do podejmowania nowych wyzwań, kontynuując swoją misję wspierania lokalnych inicjatyw gospodarczych i promocji przedsiębiorczości w regionie.

Powiat Przemyski reprezentowała Bożena Ryczan Starosta Przemyski i Lucjan Mielnikiewicz Radny Powiatu Przemyskiego.