25 maja br. odbyło się LXXVII posiedzenie rady powiatu przemyskiego

Oprac.: M. Dachnowicz

W trakcie obrad podjęto m.in. uchwały:
– w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Miejskiej Przemyśl na zadanie pn.”Budowa Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu w miejscowości Dubiecko” w kwocie 100.000,00 zł
oraz w sprawie nadania odznaki honorowej „Zasłużony dla Powiatu Przemyskiego”.
Po pozytywnym zaopiniowaniu przez kapitułę odznaki nadaje się następującym osobom
– Andrzejowi Borsukowi – sołtysowi sołectwa Olszany
– Elżbiecie Kunik – sołtysowi sołectwa Kuźmina
– Januszowi Rabka – sołtysowi sołectwa Żurawica
– Krzysztofowi Świdnickiemu – sołtysowi sołectwa Wacławice.
W trakcie sprawozdania z działań zarządu powiatu przemyskiego w czasie pomiędzy sesjami starosta przemyski jan Pączek poinformował radnych o swojej ostatniej wizycie w Niemczech w partnerskim powiecie Saarpfalz, w trakcie której powiat przemyski otrzymał honorowe członkostwo w EuRegio SaarLorLux+. To euroregion w Europie Zachodniej zrzeszający terytoria położone na pograniczu Belgii, Francji, Luksemburga i Niemiec. Jego nazwa wywodzi się od pierwszych sylab trzech obszarów założycielskich, Saary, Lotaryngii i Luksemburga. Obecnie do organizacji należą także Nadrenia-Palatynat, Francuska Wspólnota Belgii i Niemieckojęzyczna Wspólnota Belgii. Wicestarosta przemyski natomiast poinformował o podpisaniu umowy przez dyrektora Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Przemyślu Stanisław Jureczko z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem na zadanie inwestycyjne pn.: “Rozbudowa Budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Przemyślu przy ul. Gen. Jakuba Jasińskiego 15, o nowe skrzydło użytkowe”. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Jasińskiego 15 w Przemyślu będzie rozbudowany o nowe skrzydło użytkowe. W ramach inwestycji powstaną m.in. pokoje dla kolejnych 30 podopiecznych i oddział rehabilitacji. Całość zadania wyniesie ponad 6 mln zł.
Sesję zakończyły życzenia od przewodniczącego rady powiatu przemyskiego Wojciecha Bobowskiego dla wszystkich mam ziemi przemyskiej z okazji ich święta i wszystkim pracownikom samorządowym z okazji nadchodzącego dnia samorządowca.
Więcej informacji: LXXVII Sesja w dniu 25 maja 2023 | Rada Powiatu Przemyskiego na platformie eSesja.pl