Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

27. edycja Pokojowych Manewrów Szwejkowskich

Oprac.: Paula Jurkiewicz

5-7 lipca 2024 r. – Członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka powitali cesarza Austro-Węgier Franciszka Józefa i cesarzową Sisi w 27. edycji Pokojowych Manewrów Szwejkowskich, które odbyły się w malowniczej Twierdzy Przemyśl. W tegorocznej edycji wzięli udział miłośnicy Józefa Szwejka z całej Polski oraz zagranicy, by wspólnie świętować ducha pokoju i przyjaźni, który od lat jest mottem tej wyjątkowej imprezy.

W piątkowy wieczór, przy smacznym poczęstunku w postaci herbatników, majonezu kieleckiego, cebuli, pomidorów i ogórków, członkowie Stowarzyszenia uroczyście powitali cesarza Franciszka Józefa i cesarzową Sisi. To niecodzienne spotkanie było jednym z centralnych punktów manewrów, które z roku na rok przyciągają rzesze fanów literackiego bohatera z Pragi.

Jak co roku, Pokojowe Manewry Szwejkowskie były wydarzeniem o charakterze pokojowym. Aby podkreślić ten szlachetny cel, każdy z uczestników otrzymał papierowego gołąbka, symbolizującego pokój, który przypinano do ubrań jako znak jedności i wspólnego dążenia do harmonii.

W trakcie manewrów, członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka przekazali cesarzowi Franciszkowi Józefowi petycję, w której zaapelowali o zakończenie wszelkich wojen na świecie oraz o uhonorowanie śp. Jana Hołówki – przemyskiego lekarza, społecznika i członka szwejkowskiego stowarzyszenia – poprzez nadanie jego imienia jednej z ulic w Przemyślu.

Powiat Przemyski reprezentowała Bożena Ryczan starosta przemyski.

Pokojowe Manewry Szwejkowskie to coroczna okazja do wspólnego świętowania, odkrywania historii i kultury regionu oraz promowania idei pokoju i przyjaźni. Od kilku lat finansowana przez powiat przemyski w ramach programu małe granty.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30