Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

30-lecie Zespołu Tanecznego „Koralik”

29 kwietnia 2017 roku, Zespół Taneczny „Koralik” działający przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu obchodził 30-lecie swojego istnienia. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej przypomniano 30-letnią historię zespołu. Wszystko zaczęło się w 1986 roku, kiedy to Dorota Pantuła-Ferlejko wystąpiła z inicjatywą założenia zespołu estradowego. Zespół nazwano „Koral”. Rok później małe tancerki zmierzyły się z innymi zespołami, występując podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych “Tańcowały dwa Michały” w Przemyślu i w “Jesiennych Impresjach Artystycznych” w Jarosławiu. Pod koniec 1987 roku powstała jednak kolejna grupa taneczna – “Koralik”. Po udanych wspólnych próbach grupy postanowiły połączyć siły  i przyjęły wspólną nazwę – Zespół Taneczny “Koralik”.

Z każdym kolejnym rokiem istnienia Koralika, do zespołu zgłaszało się coraz więcej chętnych, dzisiaj tańczy w nim w czterech grupach 120 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Chętnych do przeżycia niezwykłej tanecznej przygody jest zawsze tak wiele, że co roku muszą być przeprowadzane eliminacje.

Dorota Pantuła-Ferlejko – instruktor, choreograf i kierownik artystyczny zespołu “Koralik”, przygotowała w ostatnich 30 latach wiele układów i widowisk tanecznych. „Koralik” ma na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych, zarówno w kraju jak i poza granicami Polski.

Z okazji jubileuszu zespołu, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak wręczył  Dorocie Pantule-Ferlejko okolicznościowy grawerton, dziękując za wielki wkład wnoszony przez lata w rozwój kultury w naszym regionie. Podczas uroczystości na deskach CK wystąpiły: Koralik Kids, Koralik Mini, Koralik Maxi, Koralik Max, Koralik Grupa Reprezentacyjna, Absolwenci ZT Koralik a także Zespół Szarotki z Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. 

zdj. Helena Piaskowska

zdj. Helena Piaskowska

zdj. Helena Piaskowska

zdj. Helena Piaskowska 

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30