Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

44. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn. „Tropem Jasia i Małgosi”

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy  https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Sportu-i-Turystyki-w-Birczy-777021645752671 

20 maja 2022 r. odbył się 44. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn. „Tropem Jasia i Małgosi”. Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie odbył się on nie wirtualnie, a właśnie poprzez możliwość spotkania się. Współorganizatorem przeglądu było Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Na scenie birczańskiego ośrodka zaprezentowały się 3 grupy teatralne:

–  „Baj” z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy,

– „Skierka” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu

–  „Supełek” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie.

Wszystkich obecnych piosenką pt. „Podróż do krainy bajek” powitały 6-latki z grupy IVA Samorządowego Przedszkola w Birczy, których wychowawczynią jest Pani Ewa Hassan. Przedszkolaki udostępniły także wystawę prac plastycznych będącą podsumowaniem realizowanego przez cały rok szkolny programu autorskiego „Książka- mój przyjaciel”.

Oficjalnego otwarcia dokonali Pan Grzegorz Gągola Wójt Gminy Bircza, Pani Bogumiła Sowa- Wiśniowska Skarbnik Gminy Bircza, Pan Wojciech Bobowski Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, Pan Piotr Worosz Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu, Pan Janusz Czarski Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Pani Krystyna Juźwińska Kierownik Działu Animacji Kulturowej Centrum Kulturalne w Przemyślu. Wszystkim dziękujemy za wsparcie idei podtrzymywania tradycji birczańskiego przeglądu.

Dziękujemy zespołom, które po trudnym okresie pandemii odważyły się zaprezentować przed dużą publicznością, a widowni za wspaniały doping i zabawę. Między występami odbywały się konkursy, zabawy oraz zgadywanki z nagrodami. W związku ze zbliżającym się Dniem Mamy dzieci miały możliwość wykonania laurek dla swoich mam, co cieszyło się dużym zainteresowaniem nawet wśród dorosłych.

Do zobaczenia za rok na 45. urodzinach Jasia i Małgosi.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30