70 lecie Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej

Uroczyste obchody jubileuszu ZS w Nienadowej odbyły się 13 października br. Święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nienadowej Dolnej. Część oficjalna a następnie artystyczna odbyła się w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry. Nie mogło tam zabraknąć władz Powiatu Przemyskiego, obecni byli: Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski, Starosta Przemyski Jan Pączek, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła oraz Radni Powiatu Przemyskiego. Gminę reprezentował wójt Wiesław Bembenek. W holu szkoły zorganizowano również kawiarenkę wspomnień, która znakomicie spełniła swoja funkcję. Stała się ona miejscem, gdzie można było powspominać w gronie swojej klasy. Warto przypomnieć, że przez 70 lat istnienia, szkoły średnie ukończyło w sumie 1856 osób, zaś szkoły zawodowe 2145. Uroczystości jubileuszowe były wyjątkową okazją do ponownego spotkania koleżanek, kolegów oraz nauczycieli, odnowienia przyjaźni i wspomnień minionych lat, spędzonych w murach znakomitej szkoły. Pierwsi absolwenci szkoły opuścili jej mury już w 1949 r. Przez następne lata, szkoła wrastała w lokalne środowisko i wpisała się w karty historii ziemi przemyskiej.