Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy

W dniach 14-16 września 2012 roku w Regionalnym Centrum Sportowo – Widowiskowym „Podpromie” im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie odbyło się „Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy” w związku z realizacją projektu „Alpejsko – Karpacki Most Współpracy”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział Samorządowcy, politycy, naukowcy i eksperci z dziesięciu krajów europejskich.  Jak stwierdził Dawid Lasek koordynator Projektu Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy – Chcemy nie tylko wyciągać rękę po pomoc do Unii Europejskiej, ale też pokazać nasz potencjał gospodarczy.

 

 

Jednocześnie dodał, że w słabo rozwiniętych regionach górskich problemów nie brakuje, dlatego Forum miało służyć poszukiwaniu skutecznych rozwiązań. Np. niektóre kantony w Szwajcarii 20, 30 lat temu miały podobne problemy z jakimi borykają się dziś polscy samorządowcy, warto więc wykorzystać ich doświadczenie. Spotkania i dyskusje towarzyszyły targom, w których uczestniczyło ponad 120 wystawców prezentujących swoją ofertę, produkty i możliwości współpracy.

 

 

Podczas targów zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców z Polski, Szwajcarii, Austrii, Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Chorwacji, hiszpańskiej Katalonii, Włoch oraz rosyjsko-estońsko-łotewskiego euroregionu Psków-Liwonia. Były miasta i regiony, hotele, producenci żywności (zwłaszcza tradycyjnej i ekologicznej, np. wedlin, wina, serów), firmy turystyczne, ale także innowacyjne przedsiębiorstwa jak Eko-Hybres czy Eko-Karpaty. Impreza została zorganizowana przez Euroregion Karpacki – Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Pro Carpathia.

 

 

Wśród prezentacji wielu regionów, powiatów i gmin nie mogło zabraknąć powiatu przemyskiego, którego stoisko odwiedziło wielu uczestników targów i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pokazaliśmy nie tylko wspaniałe walory przyrodnicze i turystyczne naszego pięknego zakątka Polski ale również prace rodzimych rzemieślników i artystów. Odwiedzający mieli okazję podziwiać wspaniałą kolekcję fajek Zbigniewa Bednarczyka właściciela Pracowni Fajek Bróg z Ostrowa pod Przemyślem oraz niesamowitą kolekcję ikon pisanych przez Agnieszkę Wydrzyńską a także rzeźby Jacka Wydrzyńskiego.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30