Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

Ambasadorzy Kultury na obchodach Dnia Polonii i Polaków

Szkolny Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Łucku pana Marka Martinka wystąpił w dniu 27.04.2012 na obchodach związanych z Dniem Polonii i Polaków za Granicą oraz świętem Konstytucji 3 Maja w Zdołunowie na Ukrainie.

 

 

Uroczystości przygotował proboszcz parafii pw. Świętych apostołów Piotra i Pawła ks. Andrzej Ścisłowicz . Obchody rozpoczęły się mszą świętą, następnie zaproszeni goście na czele z Konsulem Generalnym Markiem Martinkiem, merem miasta Zbowbunów – Ihorem Olszańskim, Starostą Przemyskim – Janem Pączkiem, Romanem Ilkiv – Prezesem Stowarzyszenia Współpracy Polsko – Ukraińskiej im. B. Łepkoho z Krakowa, zespoły oraz Polonia i mieszkańcy Zdołbunowa ruszyli w korowodzie do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbył się koncert galowy w duchu patriotycznym.

 

 

Na scenie prezentowały się 2 zespoły z polski „Górale” z Zakopanego oraz „Trójczyce” Powiat Przemyski , zespoły polonijne z Ukrainy, zespoły z Ukrainy z tańcem nowoczesnym.  Po występach, przy kościele rozpoczął się wspólny piknik, na którym przedłużono jeszcze program artystyczny spotkania, ponieważ na małej scenie spontanicznie występowali amatorzy i śpiewająco bawili licznie zebraną publiczność nie tylko folklorem. Wszędzie słychać było dźwięczny język polski i muzykę znanych polskich piosenek.

 

 

Na zaproszenie mera miasta Konstantyna Czernyczenka kolejnym etapem turne było miasto Wołoczyska w obwodzie Chmielnickim. Jadąc tam, zespół „Trójczyce” odwiedził zamki w Dubnie i Zbarażu oraz Krzemieniec, gdzie urodził się Juliusz Słowacki. W Wołoczyskach również odbył się koncert galowy, na którym prezentowali się także rodzimi artyści.

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30