Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

ANOTHER PINK FLOYD ZAGRAJĄ W PRZEMYŚLU

Już czas aby zaprosić na fantastyczne plenerowe widowisko w Przemyślu czyli mega koncert – 40 lat płyty The Wall.

Na Przemyskim rynku na gigantycznej scenie przed Urzędem Miasta Przemyśla obudowanej białymi cegłami tworzącymi symboliczną Ścianę wystąpi zespół Another Pink Floyd.

Ze sceny usłyszycie monumentalne i epickie dzieło The Wall w całości „Od Cegły do Cegły”

Another Pink Floyd który zagości w naszym mieście 8 września 2019 od ponad 10 lat wykonuje utwory Floydów na największych scenach w naszym kraju i za granicą. Genialna muzyka zostanie okraszona fragmentami równie kultowego filmu Alana Parkera pod tym samym tytułem oraz wizualizacjami, które oddadzą psychodeliczne wizje ukryte w tekstach Rogera Watersa.

Czy po 40 latach przesłanie zaszyfrowane w The Wall jest nadal aktualne we współczesnych polskich realiach? Wyzwólmy emocje, zburzmy mur i niech nas poniesie wyjątkowy floydowy klimat!

 Zespół Another przyzwyczaił fanów Floydów do niesamowicie wiernych interpretacji muzyki Pink Floyd. Poprzednie rocznicowe koncerty wydania albumów The Dark Side of The Moonczy Animals gromadziły setki niesamowicie zadowolonych widzów na koncertach. Tym razem poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej. Zatem, na koncercie „40 lat płyty The Wall” może być jedynie jeszcze lepiej.

Zespół powstał w 2009 roku w podkrakowskiej Skawinie. Krystalizowanie składu grupy w którym po raz pierwszy zagrają w Przemyślu spowodowały, że muzyka którą usłyszymy podczas koncertu przeniesie nas do lat świetności grupy Pink Floyd a nowych fanów którzy ją usłyszą może po raz pierwszy przekona do polubienia.  Ponad dziesięcioletnia obecność na polskiej i europejskiej scenie koncertowej pozwoliła zbudować zespołowi grono fanów Pink Floyd, którzy jako wymagająca publiczność zaakceptowali tę formę przekazu twórczości Floydów i bardzo licznie pojawiają się na koncertach. Sam przekaz ten jest na najwyższym poziomie – nie ma mowy o półśrodkach, skoro na scenie pojawia się aż dziewięcioosobowy skład zespołu okraszony doskonałą oprawą wizualną i techniczną.

 To co wyróżnia zespół Another Pink Floyd spośród innych zespołów tego typu to niesamowita radość z grania przez muzyków materiału, który pokrywa się z personalnymi fascynacjami wszystkich członków. Ze sceny emanuje pozytywna energia, a za sprawą bezpośredniego kontaktu i integracji z publicznością atmosfera na koncertach jest unikatowa i cieplejsza od tej, do której przyzwyczaiły nas zagraniczne zespoły coverowe odwiedzające bardzo sporadycznie nasz kraj.

Wydarzenie, jakie pragniemy Państwu zaprezentować, to kilkugodzinny koncert na Przemyskim Rynku. 

Zastanawiacie się, dlaczego akurat w Przemyślu? Andrzej Łakomy, założyciel zespołu Another Pink Floyd, będąc w Przemyślu po raz pierwszy w 2015 roku, zakochał się w kamieniczkach Starego Miasta do tego stopnia, że od razu wyraził ogromną chęć zagrania w przyszłości koncertu w tak pięknym miejscu. Więc dlaczego nie spełnić tej sugestii?

Postanowiliśmy w tym roku zająć się monumentem muzycznym pod nazwą The Wall.  Do współpracy  zaprosiłem przyjaciół z Przemyśla – mówi Andrzej Łakomy

W projekcie wśród muzyków rockowych wystąpi również przemyski chór młodzieżowy, oraz młody muzyk Jacek Łaskarzewski rozpoczynający to dzieło. Również oprawa koncertu będzie na poziomie floydowskim ze słynnym kołem i animacjami czy budowaną ścianą przed sceną.

 Zapraszamy wszystkich fanów Pink Floyd do Przemyśla aby stali się państwo najwspanialszą Floydową publiką.. Zapraszamy wszystkich którzy chcą z nami współtworzyć ten klimat i stać się częścią tego widowiska.

Muzycy Another PINK FLOYD zawsze zapraszają na swoje koncerty fanów w jeden sposób –  MY TAM BĘDZIEMY A TY ?

Niedziela 8 Września Przemyśl Rynek godzina 20.45 Wstęp Wolny

zdjęcia które publikujemy w materiale są własnością  Witolda SPISZ kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30