Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

Babicki wieniec najpiękniejszy w Polsce

Na początku września br. Koło Gospodyń Wiejskich Babice gmina Krzywcza zgłosiło wieniec dożynkowy w Ogólnopolskim Konkursie „Na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”. 

Konkurs składał się z 2 etapów: regionalnego i ogólnopolskiego. Komisja konkursowa na etapie regionalnym wyłoniła 3 najlepsze prace. Laureat z pierwszego miejsca awansował do etapu ogólnopolskiego. 

W naszym regionie obejmującym teren dawnego województwa podkarpackiego (tj. obecny powiat przemyski, przeworski, jarosławski, lubaczowski) pierwsze miejsce zdobył wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Babicach. 

W gronie 47 wieńców z całej Polski walczył on o zwycięstwo. O wygranej zdecydowały głosy internautów (tzw. kłosy) gromadzone na portalu www.konkurs.mojekgw.pl przez okres od 1 października do 21 października br. 22 października ogłoszono oficjalnie wyniki. 

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” otrzymał wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z Babic. Tak więc zdaniem głosujących babicki wieniec dożynkowy reprezentujący obecnie już całe Podkarpacie to najpiękniejszy wieniec w całej Polsce!

Zwycięzcy otrzymali Złotą Nagrodę – wycieczkę do Rzymu z wizytą na grobie Papieża św. Jana Pawła II w Watykanie dla 5 członków koła.

Wyniki konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.mojekgw.pl.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30