Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

W dniu 5 stycznia 2009 r. w miejscu planowanego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice odbyło się już po raz drugi przekazanie „Betlejemskiego Światełka Pokoju” przedstawicielom władz partnerskich Rejonów na Ukrainie oraz ukraińskim harcerzom – przez władze Powiatu Przemyskiego oraz Komendę Hufca Ziemi Przemyskiej. Uroczystość, którą zaszczycili również Posłowie, Wójtowie Gmin Powiatu Przemyskiego, Komendanci i Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Pan Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla jest swoistą kontynuacją pięknej tradycji zainicjowanej w roku ubiegłym.

 

 

Na początek harcerze z Harcerskiej Orkiestry Dętej z Żurawicy dali sygnał do rozpoczęcia uroczystości, którą prowadził Pan Jerzy Góralewicz – sekretarz powiatu przemyskiego. Potem kolędy i pastorałki w języku polskim i ukraińskim odśpiewane były przez wszystkich zgromadzonych. Kilka ciepłych słów i życzeń wszystkim zebranym przekazał Pan Jan Pączek – Starosta Przemyski, a po nim życzenia składali Pan Jarosław Drobot – Starosta Rejonu Pustomyty i Pan Wołodimir Horbowy – Starosta Rejonu Stary Sambor. Komendant Hufca – harcmistrz Jadwiga Turek przybliżyła ideę „Światełka Betlejemskiego”. Udział uroczystości wzięła również młodzież ze szkół gimnazjalnych z terenu gminy Fredropol, która przygotowała wiele kolęd i pastorałek przy akompaniamencie akordeonu.

 

 

Po kolędach i przekazaniu „Betlejemskiego Światełka” ksiądz Stanisław Czenczek oraz kapłani obrządku greckokatolickiego poświęcili opłatki i prosforę. Po czym wszyscy – wszystkim składali życzenia i łamali się opłatkiem. I w tym momencie ziściło się, choć na chwilę, życzenie Starosty Przemyskiego by granica, póki jeszcze istnieje, łączyła a nie dzieliła nasze narody.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30