Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Betlejemskie Światełko Pokoju na polsko – ukraińskiej granicy

W niedzielę, 5 stycznia 2020 roku – w przededniu świąt Bożego Narodzenia wg. obrządku wschodniego – na polsko – ukraińskiej granicy w Malhowicach – Niżankowicach odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Przekazywali je harcerze Hufca Ziemi Przemyskiej ukraińskim płastunom w obecności władz samorządowych Powiatu Przemyskiego oraz Rejonu Starosamborskiego.
„Światełkowe” spotkania w miejscu planowanej budowy polsko-ukraińskiego drogowego przejścia granicznego odbywają się już od kilkunastu lat. Oprócz samorządowców oraz harcerzy uczestniczą w nich parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie oraz wszyscy, którym bliska jest idea Światełka Betlejemskiego, jako symbolu pokoju i wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów.
Starosta Przemyski Jan Pączek, główny inicjator tego przedsięwzięcia, podkreślał nie tylko uniwersalny ale także i praktyczny wydźwięk spotkań w tym miejscu. Na szybkie oddanie do użytku przejścia bardzo liczą włodarze Przemyśla – na uroczystości nie zabrakło Prezydenta Miasta Wojciecha Bakuna – oraz wójtowie okolicznych gmin.
Przekazaniu światełka pokoju towarzyszyła świąteczna sceneria. Śpiewano kolędy i pastorałki; a kiedy duchowni obu obrządków poświęcili opłatki i prosforę zgromadzeni składali sobie życzenia oraz przekazywali świąteczne stroiki.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30