Bezpieczeństwo danych priorytetem – szkolenie z cyberbezpieczeństwa
W trosce o najwyższe standardy ochrony informacji oraz bezpieczeństwo danych mieszkańców, 6 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Spotkanie skierowane do kadry urzędniczej otworzyła Bożena Ryczan Starosta Przemyski.
Podczas warsztatów pracownicy mieli okazję przeanalizować realne scenariusze ataków hackerskich, z którymi mogą spotkać się w codziennej pracy, poznali techniki zapobiegawcze wycieku danych osobowych oraz metody zabezpieczeń przed tego rodzaju zdarzeniami. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kadry to proces ciągły, mający na celu zapewnienie pełnej ciągłości działania urzędu oraz ochronę prywatności obywateli.
Oprac.: A. Sosnowska











































