Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Błogosławiona Rodzina Ulmów została ogłoszona patronem województwa podkarpackiego

Oprac.: Paula Jurkiewicz
fot.: https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/203303,Blogoslawiona-Rodzina-Ulmow-zostala-ogloszona-patronami-Wojewodztwa-Podkarpackie.htmlhttps://nowiny24.pl/jozef-i-wiktoria-ulmowie-z-dziecmi-zostali-patronami-wojewodztwa-podkarpackiego-moga-byc-wzorem-do-nasladowania-zdjecia/ga/c1-18660055

7 lipca 2024 roku, podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, która odbyła się w Muzeum Zamku w Łańcucie, Błogosławiona Rodzina Ulmów została ogłoszona patronem województwa podkarpackiego. To doniosłe wydarzenie było zwieńczeniem działań organizacji katolickich z archidiecezji przemyskiej, diecezji rzeszowskiej, tarnowskiej oraz zamojsko-lubaczowskiej, które od lat postulowały o nadanie Rodzinie Ulmów tego honorowego tytułu.

W Muzeum Zamku w Łańcucie, podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o ustanowieniu Błogosławionej Rodziny Ulmów patronami województwa. Uchwała była wynikiem grudniowej decyzji radnych, którzy w 2023 roku przyjęli uchwałę intencyjną, w której uznali Józefa i Wiktorię Ulmów oraz ich dzieci za najlepszych kandydatów na patronów regionu.

W uroczystości wzięli udział:Teresa Kubas-Hul wojewoda podkarpacki, Piotr Pilch wicemarszałek województwa podkarpackiego, Bożena Ryczan starosta przemyski, Arcybiskup Adam Szal  metropolita przemyski.

Po zakończeniu sesji sejmiku, uroczystości przeniosły się do Markowej, gdzie w kościele pw. św. Doroty odprawiona została Msza Święta w intencji nowego Patrona Województwa Podkarpackiego. Mszę Świętą, w której wzięli również udział licznie zgromadzeni wierni, przewodniczył Arcybiskup Adam Szal.

Podczas nabożeństwa złożone zostały relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów, a po Mszy Świętej miało miejsce uroczyste zawierzenie Województwa Podkarpackiego Błogosławionej Rodzinie Ulmów.

Uroczystość zakończył wyjątkowy koncert w wykonaniu kwintetu smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej – Arso Ensemble z udziałem sopranistki Katarzyny Oleś-Blachy. Artyści zaprezentowali wzruszający program muzyczny, który wprowadził wszystkich obecnych w atmosferę refleksji i modlitwy.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30