Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Single

Cudze chwalicie, swego nie znacie… – czyli odkrywamy, jakie skarby w gminie Żurawica mamy! – Zapraszamy na wyjątkowy piknik!

 

Na co dzień zabiegani, skupiamy się głównie na naszych obowiązkach (zawodowych, szkolnych czy domowych).Mimo wszystko większość z nas stara się, by w wypełnionym niezliczonymi zadaniami kalendarzu zawszeznalazło się jak najwięcej miejsca dla naszych najbliższych i przyjaciół,na drobne przyjemności, rozwijanie własnych pasji i zainteresowań, czy odkrywanie ciekawych miejsc… Warto w takich momentach rozejrzeć się dookoła, bo często najbardziej interesujący ludzie i nieodkryte zakątki są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko chcieć je zobaczyć…

 

W sobotę, 9 października, będzie ku temu znakomita okazja! Tego dnia na terenie Fortu XII Werner w Żurawicy odbędzie się piknik pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie… – czyli odkrywamy, jakie skarby w gminie Żurawica mamy!”, podczas którego chcielibyśmy  zaprezentować naszym gościom (a mieszkańcom gminy przypomnieć) skarby, jakie skrywa żurawicka ziemia

Atrakcji będzie w bród. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas imprezy odbędzie się koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy, a o każdej pełnej godzinie przewodnik będzie oprowadzać chętnych „odkrywców” po najbardziej niedostępnych zakamarkach miejscowego fortu. Na małych i dużych czekać będą żurawiccy czołgiści, którzy nie tylko zaprezentują sprzęt wojskowy, ale zaproszą także do sprawdzenia celności oka na specjalnej „kulkowej” strzelnicy. Strażacy z OSP w Bolestraszycach udowodnią, że (prawie) każdy, bez względu na wiek, może zostać strażakiem.Pod warunkiem, że pokona strażacki – całkiem wymagający! – tor przeszkód.

Wszystkich, którzy 9 października włączą się do wspólnej zabawy na forcie, witać będą członkowie Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka oraz aktorzy Stowarzyszenia „Damy i Huzary”.Piknik będzie też okazją do zwrócenia uwagi na tematy bardzo ważne. O takich opowie załoga karetki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, która pokaże Wam, m.in. w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Podczas imprezy będziemy również zachęcać niezaszczepionych mieszkańców gminy Żurawica (oraz przybyłych na nią gości) do zaszczepienia się przeciw Covid-19. Na terenie Fortu Werner w godzinach od 11.00 do 15.00 czynny będzie mobilny punkt szczepień, w którym chętne osoby będą mogły poddać się szczepieniu jednym z dwóch wybranych preparatów (Johnson&Johnson lub Pfizer). Integralną częścią tego punktu wydarzenia będzie LOTERIA „SZCZEPIĘ SIĘ – WYGRYWAM PODWÓJNIE”.Wzabawie będą mogły wziąć wszystkie osoby, które w tym dniu zaszczepią się w owym mobilnym punkcie szczepień, a następnie wypełnią kupon (zgłoszenie do loterii) i wrzucą go do loteryjnej urny.

Warto wziąć udział w naszej loterii, przygotowaliśmy bowiem dla dwojga wylosowanych szczęśliwców bardzo atrakcyjne nagrody! Do wygrania są nowoczesny i poręczny LAPTOP ACER (I nagroda) oraz ROWER GÓRSKI (II nagroda).

Ponadto w programie wydarzenia: bezpłatne atrakcjedla dzieci i dorosłych – dmuchane zamki, malowanie buzi, warsztaty plastyczne, wata cukrowa, grochówka wojskowa, grill oraz słodkości przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Żurawicy Górnej.

 

ZAPAMIĘTAJCIE:

9 października 2021 r. (sobota)

Fort XII Werner w Żurawicy

Start – godzina 11.00

(szczegółowy program imprezy na plakacie)

 

DO ZOBACZENIA!

 

Tekst: Agata Godos

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30