Zapraszamy na Dożynki Powiatowe

Cyklu spotkań „Przedsiębiorcze Pogranicze – dotacje dla firm z pogranicza”

Cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych w ramach akcji „Przedsiębiorcze Pogranicze – dotacje dla firm z pogranicza”

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych w ramach akcji „Przedsiębiorcze Pogranicze – dotacje dla firm z pogranicza”. Celem spotkań jest zapoznanie potencjalnych beneficjentów programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 z zagadnieniami dotyczącymi aktualnego naboru w ramach Działania 1.3 Wsparcie MŚP – Dotacja, Typ projektu: Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji.

Harmonogram spotkań informacyjnych:

• 4 września 2024 r. – Lesko – Urząd Miasta i Gminy Lesko, ul. Parkowa 1, 38-600 Lesko – formularz zgłoszeniowy
  • 6 września 2024 r. – Przemyśl – Urząd Miasta w Przemyślu, ul. Rynek 1, 37-700 Przemyśl  – formularz zgłoszeniowy
  • 11 września 2024 r. – Jarosław – Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, ul. Jana Pawła II 17, 37-500 Jarosław – formularz zgłoszeniowy

Rejestracja na spotkanie odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potwierdzenie wysyłane jest na adres mailowy, który podany został w formularzu zgłoszeniowym. W sytuacji nie otrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji prosimy o kontakt z organizatorem.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach min. 3 dni przed szkoleniem. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy, oraz sprawną obsługę szkolenia.

Dla kogo?

Wsparcie skierowane jest do MŚP w zakresie projektów inwestycyjnych w tym m. in. inwestycje produkcyjne, polegające na zwiększeniu mocy produkcyjnych, rozbudowie zakładów, dywersyfikacji produktów/usług, zmianie sposobu produkcji/świadczenia usług, które prowadzą do wzrostu rozwoju oraz konkurencyjności MŚP tak na rynku regionalnym jak i krajowym czy międzynarodowym.

Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o wsparcie w ramach niniejszego postępowania są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w sposób zorganizowany i ciągły oraz mające siedzibę lub oddział (w przypadku spółek prawa handlowego) albo stałe/ dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej (w przypadku osób fizycznych prowadzących indywidualną działalność gospodarczą) na przygranicznym obszarze funkcjonalnym na zewnętrznej granicy UE wskazanym w Rozdziale IV załącznika nr 1 do FEP 2021-2027* przez okres nie krótszy niż 24 miesiące licząc wstecz od dnia ogłoszenia naboru i uzyskujące przychody z ww. działalności. W tym okresie działalność wnioskodawcy nie może podlegać zawieszeniu.

*Przygraniczny obszar funkcjonalny na zewnętrznej granicy UE z Ukrainą obejmuje 43 gminy: Baligród, Bircza, Chłopice, Cieszanów, Cisna, Czarna, Dubiecko, Dydnia, Fredropol, Horyniec-Zdrój, m. Jarosław, Jarosław, Krasiczyn, Krzywcza, Laszki, Lesko, Lubaczów, m. Lubaczów, Lutowiska, Medyka, Narol, Oleszyce, Olszanica, Orły, Pawłosiów, Pruchnik, Przemyśl, m. Przemyśl, Radymno, m. Radymno, Rokietnica, Roźwienica, Sanok, m. Sanok, Solina, Stary Dzików, Stubno, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Wiązownica, Wielkie Oczy, Zagórz, Żurawica.

Program spotkań:

• 9:30-10:00 Rejestracja uczestników
  • 10:00-10:15 Rozpoczęcie spotkania i przywitanie gości
  • 10:15 – 12:00 Omówienie Działania 1.3 Wsparcie MŚP – Dotacja, Typ projektu: Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji:
    • kto może składać wnioski o dofinasowanie
    • na co można otrzymać dofinasowanie
    • kwota dofinasowania
    • terminy i niezbędne dokumenty
    • kryteriów wyboru projektów
  • 12:00 – 12:20 Przerwa kawowa
  • 12:20 – 14:30 Przedstawienie informacji dotyczących wydatków kwalifikowanych
    • Omówienie najczęściej pojawiających się pytań
    • Dyskusja – pytania i odpowiedzi
  • 14.30 Zakończenie spotkania

W szkoleniu wezmą udział pracownicy Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Organizator spotkań:

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich