Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

Delegacja z Ukrainy

22 i 23 czerwca br. na terenie powiatu przemyskiego gościła delegacja ukraińska z województwa Iwano – Frankowskiego. Delegację przyjął Jan Pączek – StarostaPrzemyski i Jerzy Góralewicz – Sekretarz Powiatu. Delegacja w składzie: Maria Zub – szef delegacji, Lesia Burdiak – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej regionu Iwano – Frankowskiego, Ihor Stelmashcuk – Dyrektor Delyatynskoho domu dla osób starszych w Iwano – Frankowsku oraz Oksana Galyga – menadżer projektu przybyła z inicjatywy Ukraińsko – Polskiego Stowarzyszenia „JEDNOŚĆ”. 

Goście zapoznali się z funkcjonowaniem Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach i spotkali się z dyrekcją i pracownikami, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami zdobytymi w trakcie praktyki. Kolejnym miejscem do którego udali się goście był Zespół klasztorny „Kalwaria Pacławska”. Zwiedzali także miasto Przemyśl.

W kolejnym dniu udział w spotkaniu z ukraińskimi gośćmi wziął Pan Dariusz Tracz – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Delegacja zwiedzała również Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Pomocy w Korytnikach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Z działalnością WTZ delegację zapoznał dyrektor Andrzej Berestecki. Następnie udali się do Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach. Goście z Iwano – Frankowska byli pod wielkim wrażeniem zarówno malowniczego miejsca w jakim znajduje się ośrodek, jak również zaangażowania w niesieniu pomocy charytatywnej, socjalnej, medycznej oraz rehabilitacyjnej. 

Podczas tych dwóch dni pobytu goście mieli okazję zapoznać się z naszym doświadczeniem i wiedzą na temat sposobów polepszenia sytuacji osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, by móc to wykorzystać na rodzimym gruncie. 

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30