Diabeł Łańcucki – serial historyczny – AKCJA ZRZUTKA

W czasach największej świetności Rzeczpospolita Obojga Narodów, rozciągała się od szarych fal Bałtyku na północy, aż po bezkresne przestrzenie Dzikich Pól nad dolnym Dnieprem.

Pamiętacie „Czarne Chmury”, „Pana Wołodyjowskiego”? Seriale pełne pościgów, pojedynków szlachty, zajazdów, kuligów, uczt, spraw honorowych i zwad, które przecinało się ostrą szablą. Oto produkcja, która zabierze was w czasy, kiedy krew była tańsza od wina, a spory przecinało ostrzem szabli.

Oto Rzeczpospolita szlachecka, rok 1608, Bieszczady – sławny warchoł i awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany „Diabłem” wynajmuje zagończyka Jacka Dydyńskiego do załatwienia mokrej i gardłowej sprawy.

Produkcja pierwszego odcinka jest niemal ukończona, zrealizowaliśmy prawie wszystkie zdjęcia, wystarczy tylko montaż i poprawki, aby ujrzał światło dzienne.

W rolach głównych zobaczycie Radosława Pazurę, Mateusza Banasiuka, Piotra Zawadzkiego, Michała Białeckiego, Antoniego Sałaja, Urszulę Nawrot i wielu drugoplanowych, wspaniałych aktorów.

W kwietniu, w czasach szalejącej epidemii odbyła się kolejna faza zdjęć – aktorskich; między innymi w Piątkowej koło Dubiecka, na zamku w Krasiczynie, we dworze w Bachowie. Na plan ściągnęliśmy 10 koni, 40 rekonstruktorów, ponad 40 osób ekipy filmowej. Nakręcono unikalny pojedynek konny braci Dydyńskich, sceny brutalnych walk i pościgów. Oficjalnym producentem filmu jest:

Fundacja Ułani Króla Jana
Malawa 12; 37-740 Bircza
NIP: 7952532966, KRS: 0000562087

Więcej informacji pod adresem: