Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

DNI EUROPY

9 maja – Dzień Europy obchodzony z okazji rocznicy ogłoszenia Planu Schumana – został uczczony podczas zorganizowanej przez Punkt Informacyjny „Europe Direct” w Przemyślu – imprezy okolicznościowej dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego.

Jednym z punktów programu imprezy był Finał Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej Pt. „Co wiem o Unii Europejskiej?” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie, w którym uczestniczyło 5 szkół ponadgimnazjalnych, zostało wyłonionych 6 Finalistów, którzy pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli – nagroda ufundowana przez Panią Elżbietę Łukacijewską – Posła do Parlamentu Europejskiego.

 

 

Zwycięzcami konkursu są: Beata Sadowska i Krystian Kuropaś z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Wojciech Hubal – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku, Magdalena Kłosowska, Tomasz Picur i Barbara Klimkowska – uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Gratulujemy zwycięzcom!

Również dzieci ze szkół podstawowych Przemyśla i Powiatu Przemyskiego uczestniczyły w święcie Europy. Podczas imprezy w Dniu Europy nagrodzone zostały najlepsze prace uczestników konkursu plastycznego „Pocztówka z mojego regionu”.

 

 

Dodatkową atrakcją był Syriusz – maskotka Unii Europejskiej. W tej roli wystąpił jeden z uczniów, który w przebraniu Syriusza promował Unię Europejską na Rynku przemyskim. Dzień Europy cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, a wręczane przez dzieci i młodzież żółte tulipany – symbolizujące gwiazdki na unijnej fladze były kolejnym świątecznym akcentem podkreślającym ten dzień.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30