Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Dożynki 2020

W ubiegłą niedzielę, 30 sierpnia 2020 r.  odbyły się Dożynki Powiatu Przemyskiego połączone z Dożynkami Gminy Żurawica oraz XXXVII Dożynkami Archidiecezji Przemyskiej. Na etapie planowania miały być one zorganizowane z wielkim rozmachem, z udziałem wielu gości z województwa, kraju i z zagranicy. Jednakże tę formułę ograniczono do minimum i dostosowano ją do aktualnej sytuacji w kraju.

Nie miały one zatem  formy takiej do jakiej przez lata przywykliśmy. Nie było tradycyjnego wieńcowego korowodu, obrzędów z wręczaniem wieńców, ani hucznej fety i zabawy z uwagi na ciągle trwającą epidemię koronawirusa w naszym powiecie. Miały one wyjątkowo skromny charakter, ograniczone zostały do uroczystej Mszy Św. dziękczynnej za zbiory z poświęceniem skromnej liczby wieńców dożynkowych, która miała miejsce w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy.

Mszę św. koncelebrował Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski w asyście Ks. Dziekana dr Mariana Hofmana oraz Ks. Władysława Dubiela, proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Soninie archidiecezjalnego duszpasterza rolników. W uroczystościach wziął także udział gospodarz gminy – wójt Tomasz Szeleszczuk i gospodarz powiatu Marek Kudła Wicestarosta Przemyski wraz z radnymi powiatowymi z Bożeną Ryczan wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Przemyskiego na czele. W poczuciu obowiązku i poszanowania tradycji do Żurawicy na uroczystą Mszę Św. przyjechało sporo gości reprezentujących przedstawicieli parlamentu, województwa podkarpackiego, wójtowie gmin oraz mieszkańcy gminy Żurawica.

W skromnych okolicznościach dziękowano za zbiory i modlono się o pomyślność dla rolników. Wyrażamy nadzieję, że przyszły rok z nawiązką wynagrodzi wszystkie te trudne chwile jakie obecnie przeżywmy, a spowodowane przez rozprzestrzenianie się koronawirusa i kolejne dożynki powiatowe odbędą się z należną im godnością i rozmachem.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30