Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Działalność bibliotek

26 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Krasiczynie zorganizowała Dzień Seniora, w którym uczestniczyło 70 seniorów. Głównym punktem tej uroczystości było spotkanie autorskie z panią Agnieszką Martinką- podróżniczką i autorką książek, pionierką wyprawy rowerowej wokół Jeziora Wiktorii w Afryce. Zdobywczyni Kilimandżaro. Autorką afrykańskiego dziennika podróży „Szybsza niż lew” i książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. Laureatką kilku nagród. Dzięki „przejażdżce” rowerem przez Kenię, Tanzanię i Ugandę została pierwszą w Polsce laureatką nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award „za pasje i odważne zrealizowanie marzenia”. Za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania jej ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał jej tytuł Podróżnika Roku.

27 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasiczynie pełniącej funkcję biblioteki powiatowej odbyło się szkolenie pn. „Pomysły na proste i ciekawe zajęcia. Sposoby wykorzystywania książki w pracy z dziećmi”, które przeprowadziła Pani Marta Gąsiorowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie koło Jasła. W szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy oraz pracownicy wszystkich gminnych bibliotek publicznych Powiatu Przemyskiego.

29 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasiczynie pełniącej funkcję biblioteki powiatowej odbyły się autorskie warsztaty sztuki opowiadania „DRZEWO OPOWIEŚCI”, które przeprowadziła Pani Joanna Sarnecka- antropolożka kultury, opowiadaczka w założonej przez siebie grupie „Opowieści z walizki” stypendystka MKiDN. Autorka książki „Dziennik uciekiniera”. Performerka i aktorka teatrów offowych. Tworzy spektakle ze społecznościami, także grupami zagrożonymi marginalizacją: osobami z niepełnosprawnościami, seniorami, mieszkańcami małych wsi. Tańczy butoh. Prowadzi Fundację na Rzecz Kultury „Walizka”, której celem jest włączanie w kulturę. Zajęcia prowadzone były warsztatowo, aktywnie. Burze mózgów, ćwiczenia twórcze, aktorskie – wszystko to pomogło nam doświadczyć czym w istocie jest sztuka opowiadania. Celem warsztatów był rozwój umiejętności płynnego wypowiadania się, tworzenia zajmujących historii. W szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy oraz pracownicy wszystkich gminnych bibliotek publicznych Powiatu Przemyskiego. 

19 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasiczynie pełniącej funkcję biblioteki powiatowej odbyło się trzecie z kolei szkolenie dla dyrektorów oraz pracowników gminnych bibliotek publicznych z całego Powiatu Przemyskiego pn. „Jak bawić się z dziećmi w teatr z tekstem literackim i poza nim”, które również przeprowadziła pani Joanna Sarnecka.

8 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Medyce odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Zmaluj ptaka-cudaka” dla przedszkoli z Powiatu Przemyskiego. Konkurs została zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasiczynie pełniącą funkcję biblioteki powiatowej, która była fundatorem nagród dla wszystkich uczestników konkursu oraz przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Medyce. Atrakcją tego wydarzenia była wizyta rekonstruktorów, którzy pokazali dzieciom jak żyli ludzie w dawnych czasach, w co się ubierali, jakich przedmiotów używali w życiu codziennym. Była to dla uczestników bardzo ciekawa lekcja historii.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30