Dzień Dziecka z rodzinami zastępczymi

Oprac.: Paula Jurkiewicz

2 czerwca 2024 roku na terenie malowniczego Zamku w Krasiczynie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Dziecka z rodzinami zastępczymi. To radosne święto zgromadziło wiele rodzin, które miały okazję wspólnie celebrować ten szczególny dzień w pięknych okolicznościach przyrody i historycznej scenerii.

Zamek w Krasiczynie, znany ze swojej renesansowej architektury i pięknych ogrodów, stał się idealnym miejscem na taką uroczystość. Dzieci i ich opiekunowie mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Program imprezy obejmował gry i zabawy, konkursy oraz wiele innych form rozrywki, które dostarczyły uczestnikom mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień.

Organizacja Dnia Dziecka z rodzinami zastępczymi miała na celu nie tylko zapewnienie wspaniałej zabawy, ale również integrację rodzin zastępczych oraz podkreślenie znaczenia wsparcia dla dzieci znajdujących się pod ich opieką. Był to również doskonały moment, aby podziękować rodzinom zastępczym za ich trud i zaangażowanie w opiekę nad dziećmi.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Bożena Ryczan Starosta Przemyski, Jolanta Jabłońska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Piotr Worosz Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.