Dzień Nauczyciela w Nienadowej i Dubiecku: Wyraz uznania dla pracy pedagogów

Oprac.: A. Sosnowska

11 października br.  z okazji Dnia Nauczyciela, odbyły się uroczyste akademie w Zespole Szkół w im. Aleksandra Fredry w Nienadowej oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku. Obie szkoły miały zaszczyt gościć Bożenę Ryczan Starostę Przemyskiego, która przybyła, by złożyć nauczycielom serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za ich codzienną pracę.

Nienadowa: Tradycja i nowoczesność

W Nienadowej akademia rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły, który podziękował wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie i pasję. Następnie głos zabrała starosta przemyski, podkreślając znaczenie edukacji w kształtowaniu młodego pokolenia. W trakcie uroczystości wręczono nagrody starosty najbardziej zasłużonym pedagogom. Zwieńczeniem akademii był wzruszający program artystyczny przygotowany przez uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty aktorskie. Starosta z okazji dnia KEN podarowała komplet piłek do powstającej przy szkole hali sportowej.

Dubiecko: Młodzież z pasją

Podobny przebieg miały obchody Dnia Nauczyciela w Liceum Ogólnokształcącym w Dubiecku. Tutaj również nie zabrakło ciepłych słów pod adresem nauczycieli, zarówno ze strony dyrekcji szkoły, jak i starosty. Uroczystość uświetniły występy uczniów, którzy zaprezentowali różnorodny repertuar, od klasycznych utworów muzycznych po nowoczesne formy artystyczne. Starosta na ręce pani Dyrektor złożyła dla nauczycieli bukiet kwiatów w podzięce za trud i zaangażowanie w pracę z młodym pokoleniem.