Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

Dzień Pracownika Socjalnego

Oprac.: M. Dachnowicz

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego, czyli osoby zajmującej się pomaganiem jednostkom lub grupom społecznym w trudnych sytuacjach życiowych.
Celem pracy pracownika socjalnego jest poprawa jakości życia osób potrzebujących wsparcia. Działają oni w różnych obszarach, takich jak opieka nad dziećmi, praca z rodzinami, pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym czy rehabilitacja społeczna oraz praca z osobami bezdomnymi.
Dzień Pracownika Socjalnego stanowi również okazję do podkreślenia roli pracowników socjalnych w budowaniu społeczeństwa, walki z nierównościami społecznymi oraz promowania dobrostanu i równości. Należy docenić ich wysiłki, empatię i profesjonalizm, ponieważ ich praca przynosi korzyści ludziom i społecznościom, które ich potrzebują.
O tej potrzebie doceniania wspominał zarówno starosta przemyski Jan Pączek, przewodniczący rady powiatu przemyskiego Wojciech Bobowski, jak również wicestarosta przemyski Marek Kudła, kierując ciepłe słowa w stronę dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanty Jabłońskiej, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach Jadwigi Lis, dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Korytnikach Honoracie Elińskiej i do wszystkich obecnych pracowników PCPR. Do życzeń dołączyli się także obecni na sali członkowie zarządu powiatu przemyskiego; Zbigniew Blecharczyk, Jan Semków, Ryszard Gołębiowski oraz sekretarz powiatu przemyskiego Jerzy Góralewicz.
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim pracownikom socjalnym składamy najserdeczniejsze życzenia, by zawsze mieli siłę, determinację i wytrwałość w niesieniu pomocy. Dziękujemy za pasję, empatię i gotowość do wsparcia innych. Życzymy również zdrowia, wytrzymałości, radości i szczęścia w codziennych działaniach.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30