Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
W 2007 r. Parlamenty Polski i Węgier postanowiły, że 23 marca będzie oficjalnym Dniem Przyjaźni Polsko–Węgierskiej. Święto organizowane jest naprzemiennie w jednym z miast Polski i Węgier, a gospodarzem tegorocznej edycji było miasto Eger.
Kontaktom polsko–węgierskim został poświęcony cały tydzień między 15 a 23 marca, a wśród polskich propozycji znalazły się m.in. wystawa prac naszych artystów żyjących na Węgrzech „Alla Polacca”, pokazy polskich filmów, w tym filmu „Wałęsa – człowiek nadziei”, Wieczór Chopinowski, występy zespołów muzycznych i wiele innych ciekawych wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców.
W dniu 21 marca o godzinie 16:00 delegacja z powiatu przemyskiego spotkała się w budynku Urzędu Wojewódzkiego Heves z Wojewodą Robertem Sabo, a następnie wzięła udział w koncercie charytatywnym w miejscowości Gyongyos.
W dniu 22 marca o godzinie 9:30 odbyła się msza św. w Bazylice w języku polskim i węgierskim z udziałem Prezydenta Polski pana Bronisława Komorowskiego i Prezydenta Węgier pana Jánosa Ádera. Po mszy św. prezydenci obu Państw w Muzeum Zamkowym im. Istvána Dobó dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, upamiętniającej przyjęcie przez Węgrów polskich uchodźców w czasie II wojny światowej, po czym zaprezentowały się polskie i węgierskie grupy rekonstrukcji historycznej. O godzinie 12:00 odbyło się spotkanie w teatrze im. Gézy Gárdonyiego, na którym prezydenci Węgier i Polski wygłosili przemówienie i została przekazana burmistrzowi Katowic flaga obchodów Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Na uroczystości wystąpiły zespół muzyki ludowej „Gajdos Népzenei Együttes” oraz zespół tańca ludowego „Lajtha László Néptáncegyüttes” a o godzinie 19:00 odbył się wieczór przyjaźni w hotelu Eger.