Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Dzień Seniora w gminie Orły

Oprac.: M. Dachnowicz

Światowy Dzień Seniora, to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do osób, które przeżyły wiele lat i nabyli tzw. życiowej mądrości, stanowią dzięki temu wielką wartość, którą się mogą dzielić z młodszymi. Dla wielu samorządów jednym z ważniejszych wyzwań jest podejmowanie działań integrujących środowisko senioralne oraz umacnianie więzi międzypokoleniowych. Obchody Światowego Dnia Seniora to cykl różnorodnych działań mających na celu zwrócenie uwagi na szeroko pojęte zdrowie ludzi starszych, podniesienie jakości życia seniorów i zwrócenie uwagi na problemy ich dotyczące oraz podejmowania przy tej okazji próby wzmocnienia więzi pokoleniowych, jak i integrowania środowiska seniorów. Dzień Seniora to doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych i ich rodzinach.
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.

Dnia 8 października 2022 r. w Domu Kultury w Nizinach odbyło się doroczne gminne spotkanie z okazji Dnia Seniora. Gospodarzami uroczystości byli wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz Stowarzyszenie Seniorów ,,Tradycja i Nowoczesność”. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się również przedstawiciele władz powiatu przemyskiego i gminy Orły: starosta przemyski Jan Pączek, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki, przewodnicząca rady gminy Małgorzata Hawro, radni gminy Orły Łucja Góra, Magdalena Wojtowicz i Wojciech Pelc, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach Agata Nowak oraz prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Przemyskiego Maria Jakubowska. Spotkanie miało nie tylko charakter informacyjny i integracyjny. Starosta przemyski Jan Pączek na ręce prezes Stowarzyszenia Seniorów „Tradycja i Nowoczesność” Józefy Wilk wraz z wójtem gminy Orły Bogusławem Słabickim złożyli wiązankę pięknych kwiatów, będącą znakiem szacunku i wdzięczności za dobro, które czynią dla społeczeństwa, będąc stale aktywnym. Foto Gminna Biblioteka w Orłach.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30