Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Single

Dzień Słowacki

W dniu 4 maja 2014 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyła się międzynarodowa konferencjia pt. „Potencjał turystyczny pogranicza polsko-słowackiego”. Było to przedsięwzięcie realizowane z projektu „Promocja turystyczna kluczem rozwoju gospodarczego pogranicza polsko-słowackiego” dofinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach „Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013”.

 


Pan Ondriej Mudry – Starosta Powiatu Humenne

 

Liczna, ponad 40 osobowa delegacja słowacka wraz ze starostą Powiatu Humenne Panem Ondriejem Mudrym miała okazję wysłuchać prezentacji strony polskiej dotyczącej w.w. projektu który wygłosiła Pani Jadwiga Żmuda (Pracownik Starostwa Powiatowego) oraz wystąpień Pana Dariusza Terendija (Firma Cybernet Webfabryka) i Pana Zdzisława Szeligi, który w obrazowy sposób przedstawił Walory Turystyczne Powiatu Przemyskiego. Po krótkiej przerwie swoje prezentacje wygłosiła z kolei strona słowacka a dotyczyły one walorów przyrodniczych i turystycznych Powiatu Humenne. Na koniec obrad głos zabrał przedstawiciel Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu, opowiadając o szeroko rozumianej turystyce w rejonie pogranicza polsko-słowackiego. W przerwach między wystąpieniami jak i po nich prowadzone były ożywione rozmowy i dyskusje polsko-słowackie.

 


Starosta Przemyski Jan Pączek, Prezydent Przemyśla Robert Choma
i Starosta Powiatu Humenne Ondriej Mudry otwierają Dzień Słowacki

 

Po zakończeniu konferencji dalsze punkty programu odbywały się na przemyskim rynku, gdzie w ramach Dnia Słowackiego swoje kramy rozbili wystawcy ze Słowacji jak i z Polski na których to można było zobaczyć, jak i kupić wiele wyrobów kultury ludowej, jak produkty garncarskie, rzeźbiarskie i kuchni regionalnej. Na scenie rynku przemyskiego Starosta Przemyski Jan Pączek, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma oraz Starosta Powiatu Humenne Ondriej Mudry uroczyście otworzyli kulturalną część Dnia Słowackiego. Na scenie zaprezentował się zespół „Chemlon”, który cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Przemyśla. 

 


Występ wokalny zespołu „Chemlon” z Powiatu Humenne

 


Występ taneczny słowackiego zespołu „Chemlon”

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30