Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W dniu 26 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie już po raz kolejny przyłączyły się do obchodów tego święta. Mottem imprezy było hasło: „ Razem odkryjmy Europę”. W tym dniu nauczyciele obu szkół zorganizowali wspólne warsztaty językowe.

 

    

 

Uczniowie klas młodszych przygotowali krótkie prezentacje na temat kilku krajów Unii Europejskiej, mieli też możliwość sprawdzenie swojej wiedzy w różnych quizach i grach. Uczniowie klas I-III wzięli również udział w konkursie plastycznym na flagę kraju europejskiego.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w prezentacji multimedialnej „Razem odkryjmy Europę”, nowo nabytą wiedzę mogli wykorzystać w quizie, który odbył się w kolejnym etapie warsztatów. Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie „Do jakiego kraju należy ta flaga?”, poprawne odpowiedzi w części konkursowej nagradzane była małym upominkiem. Kulminacyjnym punktem warsztatów był udział w grze interaktywnej z wykorzystaniem Internetu pt. „Odkryjmy Europę”. Każdy uczestnik zwycięskiej drużyny otrzymał pakiet gadżetów promujących Powiat Przemyski.

 

   

 

Honorowy patronat nad XII Europejskim Dniem Języków objął Starosta Przemyski Pan Jan Pączek, który nie tylko podniósł rangę XII Europejskiego Dnia Języków, ale równocześnie chcąc podkreślić ważność idei przyświecającej hasłu „Razem odkryjmy Europę” dla wszystkich uczniów uczestniczących w grach, zabawach i quizach ufundował upominki, za które organizatorzy, w imieniu uczniów i rodziców serdecznie dziękują.

XII Europejski Dzień Języków cieszył się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli ogromną frajdę ze wspólnej zabawy i nauki.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30