Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

Festiwal Kultury w Egerze

Oprac.: A. Sosnowska
Fot.: https://www.facebook.com/drjuhaszattilasimon/

 

W dniach 16 – 19 października delegacja z powiatu przemyskiego na czele z Janem Pączkiem starostą przemyskim oraz Bożeną Ryczan wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Przemyskiego, miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym – festiwalu „Klejnoty Kultury w Europie – Festiwal Wartości”, organizowanym przez zaprzyjaźniony Powiatu Heves oraz Zarząd Narodowego Instytutu Kultury Powiatu Heves. Festiwal ten miał miejsce w malowniczym mieście Eger, które słynie ze swojej bogatej historii, pięknej architektury i tradycji winiarskich.

Wizyta rozpoczęła się od pełnej entuzjazmu zbiórki na placu Dobó, następnie uczestnicy udali się barwnym korowodem do Zamku Egri. Ludzie o przeróżnych zainteresowaniach zjednoczyli się w duchu wspólnego celebrowania różnorodności kulturowej Europy.

Prezentowano sztukę, muzykę, taniec, literaturę i kuchnię charakterystyczną dla różnych regionów kontynentu. Delegacja z powiatu przemyskiego także miała możliwość zaprezentować się na lokalnej scenie. Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca SANOWIACY z Dubiecka oraz Małgorzata Świetlicka-Smolak i Bartosz Popiel– duet wokalno-fortepianowy. Artyści zyskali uznanie widzów, co było dla nich ogromnym wyróżnieniem. Sam festiwal był wypełniony magią muzyki i tańca. Sceny festiwalowe tętniły życiem, gdy artystyczne grupy i zespoły prezentowały folklor, tradycje taneczne i regionalne pieśni.

Ponadto, festiwal był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów między przedstawicielami różnych regionów. Wspólne dyskusje, warsztaty i prezentacje umożliwiły delegatom zdobycie nowych inspiracji i pomysłów na rozwijanie lokalnych inicjatyw kulturalnych.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30