Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

Festiwal Ziemi Przemyskiej

8 lipca festiwalowa scena na stadionie w Medyce świeciła jasno nie tylko światłem reflektorów. Zespoły wokalne i muzyczne, prezentacje taneczne i teatralne, tańce ludowe, orkiestry dęte, grupy śpiewacze, a nawet kabarety – słowem paleta młodszych i starszych wykonawców.

 

 

Gminy ze smakiem

Festiwal Ziemi Przemyskiej zgromadził wiele zacnych gospodyń dzielnie prezentujących kulinarne przysmaki swoich gmin, a stoły uginały się od rogalików z miodem, smażonych pasztecików czy gołąbków z mięsem. Komisja oceniająca miała smakowitą robotę. Gdyby nie to, że stoisk było dziesięć, a potraw jeszcze więcej, na pewno niejeden z jurorów zgodziłby się na dokładkę.

 

 

Było na co popatrzeć

Ziemia Przemyska, jak długa i szeroka, kryje w sobie bogactwo rękodzieł i tradycji zdobniczych. Podczas festiwalu wędrówka po tych skarbach odbywała się od stoiska do stoiska.  Wizyta w Orłach to okazja do podziwiania przedmiotów dekorowanych techniką decoupage. Następnie spokojnym krokiem docieramy do Żurawicy, by zrywać nietypowe kwiaty z bibuły. Na tym wycieczka się nie kończy. Przed nami Krasiczyn, a tam akwarele i obrazy olejne. Nie zapominajmy o pięknym Dubiecku, gdzie możemy przyjrzeć się sztuce haftu krzyżykowego.

Festiwal zgodnie z założeniami zaprezentował dorobek kulturalny gmin powiatu przemyskiego. Medyka jest bogatsza o tytuł na najlepszą gminę, zaś my wzbogaciliśmy się o coś równie cennego  – poznaliśmy siebie nawzajem! Do zobaczenia podczas drugiej edycji Festiwalu Ziemi Przemyskiej!

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30