Finał kolejnej edycji „Salonu Sukcesu”

Tradycja Europejskiego Salonu Sukcesu sięga 2011 roku, w którym to po raz pierwszy Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy uhonorował lokalnych liderów sukcesu. Zwykle organizowany w formie hucznego balu, w tym roku – głównie ze względu na sytuację epidemiczną – przybrał formę skromnej, choć dostojnej gali w przepięknych wnętrzach Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

Uchwały podjęte przez Prezydium Kapituły, nadające wyróżnienia tegorocznym laureatom, sygnowano 18 marca. Po blisko pół roku udało się wreszcie zaprosić znamienitych gości i wręczyć im zasłużone nagrody. Medale „Lidera Sukcesu” oraz pamiątkowe dyplomy z rąk Wicestarosty Przemyskiego Marka Kudły oraz Wiceprezydenta Miasta Przemyśla Bogusława Świeżego otrzymali: Paweł Chomik – prezes firmy Nova Developer Sp. z o.o. – za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz wprowadzania nowych technologii w budownictwie, rozwoju budownictwa lokalnego, pracy społecznej oraz wspieranie rozwoju Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, Ewa i Wiesław Facowie – właściciele hotelu FacPol w Przemyślu – za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług w dziedzinie hotelarstwa i turystyki oraz rozwoju Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, Krzysztof Majcher – dyrektor PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce – za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej, pracy społecznej w jednostkach samorządowych oraz wspieranie Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, Krzysztof Zaleski – właściciel Zakładu Usług Socjalnych i Edukacji w Przemyślu – za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju edukacji informatycznej mieszkańców, pracy społecznej oraz wspieranie rozwoju Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, a także Anna i Robert Żero – właściciele firmy Moto-Fan s.c. – za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług w dziedzinie motoryzacji dla mieszkańców Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej.

Cała uwaga gości wydarzenia nie była jednak skierowana wyłącznie w stronę przemyskich przedsiębiorców. Tego dnia uhonorowano też w sposób szczególny ambasadora przemyskiej kultury – obchodzące w ubiegłym roku 150-lecie swojego istnienia Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry „Fredreum” w Przemyślu, czyli najstarszy amatorski teatr w Polsce i najprawdopodobniej również na Starym Kontynencie.

Statuetkę „Laur Terra Premisliensis” odebrała w imieniu „fredrowców” Prezes Stowarzyszenia Krystyna Maresch-Knapek.

Bogusław Świeży podziękował Prezes „Fredreum” Krystynie Maresch-Knapek oraz wszystkim członkom stowarzyszenia za krzewienie kultury i rozsławianie Przemyśla w wielu zakątkach świata.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili m.in.: Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Bogusław Świeży, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz.

tekst i zdjęcia: Agata Czereba, Urząd Miasta Przemyśl