x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Powiat przemyski uroczyście świętował 25 rocznicę swojego powstania

Oprac.  M. Dachnowicz

W tym roku niebawem minie okrągła 25 rocznica, kiedy to 18 lipca 1998 r. Sejm RP przyjął ustawę o nowym podziale administracyjnym kraju. Z tej okazji na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się uroczysta sesja rady powiatu przemyskiego, którą otworzył przewodniczący rady powiatu przemyskiego Wojciech Bobowski, a następnie wspólnie ze starostą przemyskim Janem Pączkiem przywitał gości, którzy szczelnie wypełnili zamkową salę.
Wśród wielu znamienitych gości znaleźli się m.in. posłowie na Sejm RP Mieczysław Kasprzak i Marek Rząsa, wicewojewoda podkarpacka Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun, przewodniczący przemyskiej rady miejskiej Robert Bal, przedstawiciele Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu z rektorem dr Pawłem Treflerem, prof. PANS na czele, kierownictwo powiatowych służb mundurowych, inspekcji i straży, wójtowie gmin powiatu przemyskiego oraz przewodniczący rad gmin powiatu przemyskiego. Bohaterami natomiast srebrnego jubileuszu byli pracownicy Starostwa Powiatowego w Przemyślu, którzy z rąk wicewojewody Jolanty Sawickiej odebrali państwowe odznaczenia za zasługi w działalności społecznej i zawodowej nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.
Złotym Krzyżem Zasługi odznaczone zostało szefostwo urzędu:
• Jan Pączek – starosta przemyski
• Marek Kudła – wicestarosta przemyski
Medal Złoty za Długoletnią Służbę odebrali w kolejności:
• Ewa Bar
• Anna Bułatek
• Ryszard Cząstka
• Ireneusz Gocko
• Janusz Hołyszko
• Tomasz Kropieniewicz
• Barbara Królak
• Iwona Kurcz-Krawiec
• Agnieszka Paryga
• Małgorzata Ptaszek
• Monika Skopińska
• Marek Swakoń
• Maria Szałyga
• Jacek Szewc
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę odebrali w kolejności:
• Jacek Andrach
• Monika Cichocka-Smyl
• Ewa Duszyńska
• Joanna Kowalska
• Edyta Kozdrowiecka
• Joanna Ner
• Magdalena Nuckowska
• Przemysław Pridka
• Monika Rojek
• Artur Sus
• Alicja Wilk
• Mariusz Winiarz
• Piotr Worosz
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę odebrali w kolejności:
• Magdalena Bajda
• Agnieszka Cynowska-Porada
• Magdalena Kochańska
• Ewa Kurasz-Aoudi
• Izabela Nehrybecka
• Marcin Urban
Okolicznościową statuetką za zasługi z rąk starosty przemyskiego Jana Pączka oraz przewodniczącego rady powiatu przemyskiego Wojciecha Bobowskiego odebrali:
• Magdalena Andrzejak
• Janusz Buć
• Małgorzata Chomycz-Śmigielska
• Bogusława Fac
• Jerzy Góralewicz
• Jolanta Jabłońska
• Jadwiga Jędruch
• Stanisław Jureczko
Ceremonię odznaczeń poprzedził okolicznościowy referat na temat powstania samorządów w Polsce, wygłoszony przez naczelnika wydziału organizacyjno-administracyjnego i spraw obywatelskich Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzatę Chomycz-Śmigielską. W okolicznościach tego, jakże wyjątkowego jubileuszu podpisana została umowa o współpracy powiatu przemyskiego z miastem Svidnik (Słowacja). Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Uroczystą sesję zamkną natomiast koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu.