Gala Finałowa Projektu „Liderka – Lider Lokalny” w PANS w Przemyślu

Źródło: https://pansp.pl/gala-finalowa-projektu-liderka-lider-lokalny-w-pans-w-przemyslu/

22 maja br. odbędzie się Gala Finałowa Projektu „Liderka – Lider Lokalny”, którego partnerem jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, organizatorem zaś Tygodnik Życie Podkarpackie.

Celem projektu jest wyłonienie Liderek i Liderów Lokalnych w trzech kategoriach: edukacja – działalność społeczna, zdrowie i przedsiębiorczość oraz przeprowadzenie badań, dzięki którym dowiemy się, jakie warunki powinny być spełnione, aby młodzi ludzie nie opuszczali rodzinnych stron.

Jak informują organizatorzy: „zamierzamy promować pozytywne wzorce, liderki i liderów, osoby, które odniosły sukces w różnych branżach właśnie w Polsce lokalnej. Tu i teraz. Wdrażają nowe pomysły, dają zatrudnienie, ratują ludzi, pomagają innym. Projekt może pomóc w stopniowym przełamywaniu stereotypowego myślenia o południowo-wschodniej części kraju w kategoriach Polski B”.

Nominowano 9 osób, z których Kapituła Projektu wyłoni 3 zwycięzców/ zwyciężczynie (po jednym/jednej z każdej kategorii), czyli Super Liderkę i Super Lidera – ogłoszenie wyników nastąpi 22 maja podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Auli PANS.

Ważną częścią finałowej uroczystości będzie przedstawienie wyników badań wynikających z przeprowadzonej przez PANS ankiety pod nazwą „Mała ojczyzna – perspektywy i problemy – Przemyśl 2024”, nad którą pieczę objął dr Sławomir Solecki, prorektor ds. rozwoju i współpracy PANS w Przemyślu przy współpracy z mgr. Marcinem Sowińskim, kierownikiem Działu Organizacji i Promocji PANS w Przemyślu. Celem przedsięwzięcia jest diagnoza problemów lokalnej młodzieży, przyczyn braku realizacji aspiracji, braku perspektyw itp. Wnioski płynące z przeprowadzonych analiz zostaną przedstawione podczas Gali oraz opublikowane w Życiu Podkarpackim.

Warto nadmienić, że autorem projektu logo oraz statuetki dla laureatów w ramach przedsięwzięcia pn. „Liderka – Lider Lokalny” jest student projektowania graficznego PANS – Kamil Chanas. Pan Kamil wygrał konkurs zorganizowany dla studentów Instytutu Sztuk Projektowych, jego pomysł okazał się najlepszy spośród wielu ciekawych i oryginalnych propozycji.
O szczegółach Projektu informuje Redakcja Życia Podkarpackiego – zob. TUTAJ.

Trwa głosowanie, a rozstrzygnięcie już niebawem, bo 22 maja br. o godz. 10:00 w uczelnianej auli w Kolegium Wschodnim – serdecznie zapraszamy!