Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

Goście z zagranicy

Oprac.: A. Sosnowska

W dniach 1-5.09.2022 r. w powiecie przemyskim gościła delegacja z partnerskiego powiatu Saarpflalz z Kraju Saary w Niemczech ze Starostą Dr. Theophilem Gallo oraz delegacja z Węgier, której przewodniczył Marszałek Województwa Heves Dr. Juhasz Attila Simon.

Podczas wizyty naszych gości jednym z punktów programu było uroczyste złożenie wieńców przy pomniku żołnierzy węgierskich, którzy podczas I wojny światowej bohatersko bronili Przemyśla.

Pobyt delegacji niemieckiej i węgierskiej to również zwiedzanie powiatu przemyskiego oraz uczestnictwo w święcie plonów, które w tym roku odbyło się w Nakle w gminie Stubno. Nasi goście odwiedzili między innymi zamek w Krasiczynie, arboretum w Bolestraszycach, Fort XIII „San Rideau oraz Zniesienie i Kopiec Tatarski, z którego mogli podziwiać przepiękną panoramę Kotliny Sandomierskiej, Gór Sanocko-Turczańskich oraz Pogórza Przemyskiego a przede wszystkim piękno miasta Przemyśl.

Niedzielę zaś delegacje spędziły na dożynkach powiatowych w Nakle, by dziękować za trud rolników, a także uhonorować ich ciężką pracę. Mogli też poznać nasze tradycje obrzędowe i kulinarne, a to dzięki kiermaszom na których koła gospodyń wiejskich wystawiały swoje smakołyki. Zaś koncerty pozwoliły przybliżyć gościom naszą kulturę.

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30