Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

INFORMACJA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI I DRÓG

Single

I Kongres Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego

Dnia 18 czerwca 2015 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbył sięI Kongres Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego.Organizatorami kongresu był Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Rzeszowie Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz komitet w składzie:
przewodniczący – dr hab. prof. UR Wacław Wierzbieniec 
sekretarz – Joanna  Elżbieta Potaczek
członkowie: Zofia Domino, dr Dariusz Fudali, Szymon Jakubowski, Zofia Kostka – Bieńkowska, dr hab. prof. UR Szczepan Kozak, dr Małgorzata Kutrzeba, Jakub Pawłowski, dr Paweł Róg, dr Andrzej Stankiewicz
 
 
 
W przedsięwzięciu udział wzięło ponad 50 organizacji pozarządowych z całego Podkarpacia. Kongres był okazją do zaprezentowania prowadzonej przez nie działalności, wymiany doświadczeń oraz wypracowania wspólnych założeń na przyszłość co do integracji stowarzyszeń, wspólnych działań, dążeń i rozwiązywania nurtujących te organizacje problemów.
 
 
 
Celem Kongresu była również możliwość nabycia wiedzy i kompetencji z zakresu praw autorskich, praw wydawniczych, metodologi prowadzenia badań historycznych, możliwości pozyskiwania funduszy na działalność statutową. Ponadto był  on okazją do promocji dziedzictwa kulturowo-historycznego Podkarpacia oraz zwrócenia uwagi na pamięć historyczną, jako podstawę kształtowania postaw patriotycznych i istotny łącznik przeszłości z współczesnością.
 
 
 
Podczas przedsięwzięcia, każde z uczestniczących w Kongresie stowarzyszeń miało możliwość zaprezentowania swojego dorobku, poprzez stoiska, prezentacje multimedialne, musztry paradne, pokazy gimnastyczne czy koncerty. W kwestii merytorycznej podczas prezentowanych referatów, reprezentanci stowarzyszeń mogli nabyć wiedzę i zapoznać się z rozwiązaniami nurtujących ich problemów. Wspólna wymiana poglądów dała obraz działalności tych organizacji oraz perspektywy wspólnej pracy w przyszłości. Dewiza integracji stała się nieodzownym czynnikiem przyszłych dążeń zmierzających do kreowania Małych Ojczyzn, a co za tym idzie intensywnego rozwoju Podkarpacia.
 
 
 
W ramach Kongresu wydany został biuletyn informacyjny o stowarzyszeniach regionalnych, które wzięły udział w Kongresie działających na terenie Województwa Podkarpackiego i prowadzonej przez nie działalności.
 
 
 
I Kongres Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego zapoczątkował pewien proces integracji tych organizacji na płaszczyźnie wspólnej organizacji przedsięwzięć, pozyskiwania funduszy czy współpracy z samorządami. Duże zainteresowanie Kongresem sprawiło, że będzie on przedsięwzięciem cyklicznym skupiającym coraz więcej organizacji pozarządowych z terenu Podkarpacia.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30