Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

II Międzynarodowe Forum Inwestycyjno-Gospodarcze

12 października br. w Iwano-Frankowsku odbyło się  II Międzynarodowe Forum Inwestycyjno-Gospodarcze.

Do miasta przyjechało 49 delegacji z miast partnerskich, przedstawiciele misji dyplomatycznych, międzynarodowych instytucji finansowych, funduszy, sfery biznesu, edukacji i kultury, posłowie, samorządowcy. Wśród zaproszonych gości był także Jan Pączek Starosta Powiatu Przemyskiego. 

Celem forum było aktywizowanie współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju gospodarczego i społecznego pomiędzy Iwano-Frankowskiem a miastami partnerskimi, a także prezentacja możliwości inwestycyjnych miasta, nawiązanie nowych i pogłębienie istniejących kontaktów gospodarczych.

Forum było podzielone na dwa dni. Pierwszy, 12 października, poświęcony został współpracy z miastami partnerskimi. Drugi, 13 października, pogłębieniu współpracy z instytucjami międzynarodowymi, nawiązanie współpracy z potencjalnymi inwestorami i ekspertami w zakresie pozyskiwania środków unijnych. Przodującą instytucją w tym zakresie jest Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, to pierwszy działający Dom Polski w jednym z głównych miast Zachodniej Ukrainy dawniej wchodzących w skład Państwa Polskiego. 

Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku prowadzi działalność kulturalną i zrzesza osoby z inicjatywą, zainteresowane zdobywaniem wiedzy. Odbywają się tu konferencje, imprezy literackie, wydarzenia i spotkania artystyczne. Centrum jest idealnym miejscem dla osób chcących poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, polską kulturę i nauczyć się języka polskiego.

Centrum jest miejscem spotkań wielu narodowości. Instytucja prowadzi pracę na rzecz dialogu, porozumienia i współpracy, a jej działania budowane są na bazie potrzeb i oczekiwań Polaków oraz Ukraińców. Dlatego też dla Powiatu Przemyskiego rodzi się realna perspektywa współpracy z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego, która zaowocować może tworzeniem i realizowaniem wielu projektów rozwijających europejską dyskusję wśród mniejszości narodowych i etnicznych oraz organizacji pozarządowych w Polsce i na Ukrainie.  

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30