Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Uwaga! Zmiana numerów telefonów jednostki – Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Przemyślu

Single

II Międzynarodowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego

Dziesięć zespołów wzięło udział w tegorocznym II Międzynarodowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego. Zawody z udziałem reprezentacji samorządów w tym z Powiatu Przemyskiego, firm i instytucji z Polski, i Ukrainy, odbyły się w miniony weekend w Niemcach pod Lublinem.

Po oficjalnym otwarciu Turnieju drużyny udały się na dwie hale, aby wyłonić niedzielnych półfinalistów. W grupie „A” zagrały reprezentacje gmin Bychawa i Niemce, powiatu przemyskiego, a także Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i ukraińskiego Rejonu Korzec. W grupie „B” rywalizowały zespoły z gminy Wólka, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Powiatu Lubelskiego, a także Rejonu Pustomyty na Ukrainie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Zwycięzcą grupy A okazała się Komenda Wojewódzka Policji z Lublinie., drugie miejsce zajął ukraiński Rejonu Korzec. W grupie B z pierwsze miejsce zajął Rejon Pustomyty zaś drugie miejsce przypadło Powiatowi Lubelskiemu.

Drugi dzień turnieju miał charakter bardzo ostrej i emocjonującej rywalizacji. Półfinały wyłoniły finalistów Turnieju, którymi okazały się ekipy z Rejonu Korzec z Ukrainy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

O trzecie miejsce zawzięcie walczyły ekipy Powiatu Lubelskiego z zaprzyjaźnionym Rejonem Pustomyty z Ukrainy. Gościnnym okazali się gospodarze Turnieju czyli Powiat Lubelski, który uległ kolegom z Ukrainy dwa do jednego.

Finał przyniósł również wiele emocji, pierwszego seta wygrała Komenda Wojewódzka Policji, w drugiej partii górą był Rejon Korzec. Po zaciętym tie breaku lepszym okazał zespół Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.