Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

INFORTECA 2019

Spektakl o dwóch pozostawionych w kazamatach, na wiele lat oficerach rosyjskich zorganizowany w ramach trzeciej edycji imprezy fortecznej INFOPRTECA wywołał wśród publiczności wiele emocji.

Widowisko zorganizowane w niezwykle ekspresyjnej scenerii ruin fortu w wykorzystaniem specjalnych efektów świetlnych, dźwiękowych a także sugestywnej grze aktorskiej przeniósł widzów w czasie o ponad sto lat do rozgrywających się w Twierdzy Przemyśl walk związanych z jej poddaniem.

Historie uwięzionych żołnierzy, którzy odchodzili od zmysłów próbując wydostać się z fortu przedstawił aktor Teatru SAN Rafał Paśko oraz Mirosław Majkowski reżyser przedstawienia, prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.

Nocne widowisko było tylko częścią plenerowej imprezy na terenie Fortu XIII San Rideau.

Od godz. 14.00 na forcie rozstawione zostały stanowiska grup rekonstrukcji historycznych, którzy prezentowali umundurowanie, wyposażenie żołnierzy, przedmioty codziennego użytku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wystrzały armaty rozstawionej w fosie fortu.

Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostały gry i zabawy. Instrukcję urządzania obozowiska a także zajęcia plastyczne zorganizowali harcerze. 

Organizatorzy wydarzenia zadbali także o możliwość zapoznania się z historią Twierdzy Przemyśl i budową fortu XIII. Przewodnicy w historycznym umundurowaniu oprowadzali chętnych po ciemnych zakamarkach i tunelach fortu. Spragnieni wiedzy uczestnicy mogli także zakupić publikacje historyczne i pamiątki w Punkcie Informacji Turystycznej zorganizowanym przez CIT w Przemyślu.

Impreza została sfinansowana jako zadanie publiczne przez powiat przemyski z udziałem środków własnych Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30