Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

INICJATYWA USTANOWIENIA 11 LIPCA DNIEM PAMIĘCI MĘCZEŃSTWA KRESOWIAN?

Starosta Przemyski w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, utworzonego w celu przygotowania obywatelskiego projektu ustawy w sprawie uczczenia ofiar masowych mordów na Wołyniu i ustanowienia dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian, zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Powiatu Przemyskiego o włączenie się w prace tego Komitetu poprzez składanie podpisów na listach popierających projekt ustawy. By ten projekt ustawy mógł trafić pod obrady Parlamentu musi uzyskać minimum 100 tysięcy ważnych podpisów popierających projekt. W związku z tym konieczne jest zaangażowanie wszystkich ludzi, którzy poprą projekt, przekażą informację o inicjatywie innym osobom i będą zachęcać do jej poparcia.

Przywrócenie prawdy historycznej o tragedii Polaków i innych narodowości na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej to spełnienie obowiązku żyjących wobec niewinnie pomordowanej społeczności polskiej.

Zaangażowanie Państwa osobiste, a także innych osób, którym zależy na uczczeniu niewinnie pomordowanej ludności polskiej, pozwoli na pozytywne i oczekiwane zakończenie podjętej inicjatywy.

Punkt zbierania podpisów obywateli, którzy udzielają poparcia dla projektu ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian. W Starostwie podpisy zbierane są w punkcie informacyjnym przy wejściu głównym w holu.

Projekt ustawy znajdą Państwo tutaj
Wykaz obywateli udzielających poparcia jest tutaj

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30