Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

IV Gminny Konkurs Historyczny „Twierdza nie taka daleka”

23 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka na forty w ramach IV Gminnego Konkursu Historycznego Twierdza nie taka daleka. Wzięli w niej udział uczniowie z pięciu szkół (Kaszyce, Walawa, Orły, Małkowice i Trójczyce). Pod czujnym okiem Tomasza Idzikowskiego zwiedzaliśmy i poznawali historię przemyskich fortyfikacji, zwiedzili fort VIII Łętownia, później IX Brunner, X Orzechowce i XI Duńkowiczki. Była to bardzo ciekawa i praktyczna lekcja historii, której nie zastąpi najlepszy podręcznik.
11 maja 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach finał IV edycji Gminnego Konkursu Historycznego „Twierdza nie taka daleka”. Uczniowie pod okiem komisji w składzie Tomasz Idzikowski i Maciej Duda rozwiązywali dwa testy, dotyczące znajomości fortów i historii przemyskiej twierdzy. Zdecydowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył Jakub Jaremko, a drugie miejsce zajął Filip Lorenowicz. Trzecie miejsce przypadło Dawidowi Sanickiemu ze Szkoły Podstawowej w Orłach.
Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Przemyskiego Jana Pączka i Wójta Gminy Orły Bogusława Słabickiego. We wręczeniu nagród uczestniczyła reprezentująca starostę pani Monika Paczkowska, każdy uczestnik otrzymał upominki ufundowane przez starostwo. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30