Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Single

IX Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem – Igrzyska Radości Zdrowiem Przyszłości

Uczniowie klas I – IV Szkół Podstawowych z terenu gmin: Przemyśl, Żurawica, Medyka, Orły oraz miasta Przemyśl dnia 06.10.2012 r. wzięli udział w rozgrywkach sportowych, które odbyły się na stadionie Klubu Sportowego GROM w Wyszatycach. Było 72 uczestników. Olimpiada już kolejny raz była zorganizowana pod patronatem Jana Pączka – Starosty Powiatu Przemyskiego oraz PSAC.F. Grupa Regionalna Przemyśl.

Olimpiada miała uroczystą oprawę profesjonalnie prowadzoną przez p. Annę Pempuś. Był przemarsz prezentacja drużyn, wciągnięcie flagi na maszt-wspólnymi siłami p. Dyrektora Józefa Zubika, Posła na Sejm RP Marka Rząsy i przedstawiciela Posła na Sejm RP Piotra Tomańskiego.

 

 

Ogień olimpijski przyniesiony przez sztafetę uczestników zapalili Dyrektor ZS w Wyszatycach p. Józef Zubik oraz z-ca p. Beata Oś-Oziembłowska.

Następnie odśpiewano hymn, który zaintonowały uczennice klasy II Szkoły Podstawowej w Wyszatycach, których wychowawcą jest główny organizator p. Halina Kamińska.

Po tak uroczystym otwarciu i wystąpieniach zaproszonych gości zawodnicy przystąpili do IX MARATONU, który odbywał się z podziałem na grupy wiekowe i płeć.

 

 

Po tak dużym wysiłku klasy przystąpiły do poszczególnych konkurencji. Było mnóstwo zabawy, śmiechu. Publiczność dopisała. Gospodarze i Jerzy Urban Sołtys Wsi Wyszatyce zaproszeni Goście, Nauczyciele, Rodzice i Sędziowie stanęli na wysokości zadania. Wszystkie zarówno klasy freinetowskie jak i gościnnie uczestniczące z terenu gminy Żurawica zdobyły ufundowane przez sponsorów: puchary, medale, nagrody rzeczowe, dyplomy, słodycze i napoje, które wręczali: p. Monika Paczkowska przedstawiciel Starosty Powiatu Przemyskiego oraz p. Dyrektor ZS w Wyszatycach i za –ca. Dyrektora. Starosta ufundował Puchary dla Gospodarzy, klas i nagrody rzeczowe, Poseł na Sejm RP Piotr Tomański ufundował nagrodę dla szkoły, nagrodził też najmłodszego uczestnika L.Grabkę.

 

 

Olimpiadzie przyświecała myśl barona Pierre de Coubertina – twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umiejętnie toczyć rycerski bój”.

Zgodnie z tą ideą uczniowie toczyli „rycerskie boje” w blaskach jesiennego słońca, w miłej, przepojonej duchem walki atmosferze. Gospodarze imprezy przyjęli wszystkich uczestników i gości bardzo serdecznie. W sobotę w wolnym czasie są jeszcze chętni by zorganizować tak piękną i dużą imprezę. Są to ludzie, którym przyświeca „zdrowie przez sport, zdrowa sportowa rywalizacja, rozwój duchowy i uśmiech na twarzach najmłodszych dzieci jest zapłatą za włożony trud.

Symbolika taka jest uwieczniona na fladze, która łopotała na lekkim wietrze nad głowami uczestników olimpiady. Serdecznie zapraszamy na kolejną jubileuszowa, której organizację podjęła się szkoła Podstawowa w Bolestraszycach. O terminie X Powiatowej Olimpiady Sportowej w 2013 roku możecie dowiedzie się ze strony internetowej www.freinet.pl.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30