Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego
x

Zapraszamy na POWITANIE LATA 2024

Single

IXX Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem „Igrzyska radości – zdrowiem przyszłości”

Oprac.: Ada Dorociak
Fot.: P. Worosz

,,Z odrobiną sukcesu, zachęty, zaufania, w środowisku sprzyjającym pracy,
dziecko może dotrzeć do krańców świat”.Celestyn Freinet

 

Radość, energia i ciekawość towarzyszyły dzieciom – uczestnikom Przeglądu Twórczości Dziecięcej IXX Powiatowej Olimpiady Sportowej pod hasłem „Igrzyska radości – zdrowiem przyszłości”.
27 września 2023 r.,która odbyła się na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce.
Przegląd Twórczości Dziecięcej i Sportowa impreza pod patronatem Starosty Przemyskiego Jana Pączka zgromadziła 143 uczniów klas I-III szkół podstawowych z powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla. W Olimpiadzie wzięły udział dzieci ze szkół w Krasiczynie, Lesznie, Stubnie, Wyszatycach, Nehrybce, oraz ze Szkół Podstawowych nr 11 inr 14 w Przemyślu. Uczniowie wystartowali w konkurencjach zespołowych oraz w jednej indywidualnej. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Grzegorz Żuk, nauczyciela a z zamiłowania wieloletniego instruktora nauki jazdy na miasteczku ruchu drogowego z wykorzystaniem specjalnych okularów imitujących postrzeganie rzeczywistości.Wielkie emocje towarzyszyły szczególnie „świeżo upieczonym” pierwszoklasistom, dla których było to pierwsze takie przeżycie i wyzwanie w życiu. Kibice, goście, rodzice z dziećmi oraz nauczyciele, gorąco dopingowali i zagrzewali do wspólnej zabawy.Olimpiada została zorganizowana z inicjatywy nauczycielek – animatorek pedagogiki Celestyna Freineta z Grupy Regionalnej PSAPC.F działającej przy Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu.Gospodarzem tegorocznego wydarzenia była Pani Małgorzata Rysak – Kozyra Dyrektor ZS w Nehrybce a koordynatorami działań były Panie Ada Dorociak i Edyta Norejko nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorzy zadbali o uroczystą oprawę tego wydarzenia. Olimpiada rozpoczęła się przemarszem uczestników przed zaproszonymi gośćmi i zgromadzoną publicznością.W przemarszu brało udział 5 gmin: Gmina Przemyśl, Krasiczyn, Medyka, Stubno, Żurawica i Miasto Przemyśl. Krótkie przemówienia wygłosili zaproszeni goście. W czasie ceremonii otwarcia powieszona została igrzyskowa flaga z dziecięcymi uśmiechniętymi buźkami, został odśpiewany hymn oraz zapłonął „olimpijski” ogień.Otwarcia dokonali Pan Jan Pączek Starosta Przemyski wraz z Panią Małgorzatą Rysak –Kozyra Dyrektorem ZS w Nehrybce. Odpalili razem z dziećmi symboliczny znicz olimpijski. Po odśpiewaniu hymnu ułożonego specjalnie na takie okazje rozpoczęły się sportowe zmagania.Konkurencje zespołowe : bieg z pałeczką sztafetową, bieg z przekładaniem szarfy, przenoszenie piłki.Konkurencja indywidualna – mini maraton.Dzieci startowały w swoich grupach wiekowych, osobno chłopcy i dziewczynki. Emocje były ogromne- radość z wygranej.
Na zakończenie zmagań, wszystkie dzieci stanęły na podium i zostało uhonorowane dyplomami i złotym medalami za wolę walki, za wysiłek, za grę fair play, za uśmiech, bowiem, w myśl słów barona Pierre de Coubertina – twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umiejętnie toczyć rycerski bój”.Gościnnie udział wzięła klasa I gospodarzy z wychowawcą – Panią Marzną Siekaniec. Sędzia główny p. Krzysztof Jędruch ogłaszał zajęte miejsca i przedstawił punktację.Sponsorami tegorocznych nagród i słodkości byli: Pan Jan Pączek Starosta Przemyski, Pan Andrzej Huk Wójt Gminy Przemyśl, Pani Janina Kwiatkowska Radna Gminy Przemyśl,Pan Maciej Kamiński Dyrektor WORD, Pan Adam Kania Sołtys m. Nehrybka,Andrzej Szeliga- Gospodarstwo Sadownicze oraz anonimowi sponsorzy.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg olimpiady serdecznie dziękujemy. Organizatorzy pragną wyrazić gorące podziękowania za wkład pracy włożonej w organizację wydarzenia rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Nehrybce oraz całej społeczności lokalnej.

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30