Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Konwent Wójtów Powiatu Przemyskeigo

W dniu dzisiejszym tj. 14 stycznia 2021 r. w sali narad urzędu Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyło się zebranie Konwentu Wójtów. Zebranych powitał gospodarz miejsca Jan Pączek – Starosta Przemyski, następnie w porządek obrad wprowadził Przewodniczący Konwentu Wójtów – Tadeusz Bobek. Głównym celem spotkania było omówienie spraw związanych z bieżącymi problemami z jakimi zmagają się gminne samorządy. Podczas obrad:

– omówiono sytuację na lokalnym rynku pracy i aktualne oferty dla osób bezrobotnych, o możliwościach skorzystania z tarczy antykryzysowej, z dofinansowania ze środków przeznaczonych dla bezrobotnych chcących się samozatrudnić oraz dla przedsiębiorców czy samorządów, którzy mogą ubiegać się  o dofinansowanie dla nowoutworzonych miejsc pracy dla osób bezrobotnych w swoich zakładach.

– dyskutowano nad zasadami ewentualnych porozumień, które gminy mogą zawrzeć z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach realizacji programu „Czyste Powietrze”,

– omówiono problem z zatrudnianiem kierowców OSP przez samorządy gminne w oparciu o orzeczenie Sądu w Opolu.

– Jerzy Góralewicz – Sekretarz Powiatu Przemyskiego poinformował wójtów o możliwości zdalnego załatwiania  spraw oraz potwierdzania profilu zaufanego w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. Prosił także zebranych o jak najszersze rozpropagowanie tej możliwości wśród mieszkańców swoich gmin.

Oprac. M. Dachnowicz

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30