Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

„Kujawski Wianek”

Szkolny Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” z sukcesem zakończył udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych we Włocławku . Dnia 22 Października br. do Włocławskiego Centrum Kultury przyjechały z różnych stron kraju zespoły aby walczyć o „Kujawski Wianek”. Pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu jest Krystyna Milczanowska.
Tanecznym powitaniem poza konkursem zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”.

 

 

Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcych zespołów folklorystycznych do lat 14 oraz zespołów pieśni i tańca powyżej 14 roku życia.

 

 

Jury oceniło autentyczność prezentowanego programu z regionem, zgodność muzyki i składu instrumentalnego kapeli z regionem, zgodność gwarowa, opracowania choreograficznego, zgodność strojów ludowych, naturalność zachowań na scenie, wykorzystanie przestrzeni scenicznej, a także ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zajęła grupa reprezentacyjna Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”
II miejsce w swojej kategorii wiekowej młodsza grupa dzieci.

 

 

W ten sposób „Kujawski Wianek” trafił do wsi Trójczyce w Gminie Orły. Szczególne słowa uznania za ten sukces należą się tancerzom, kierownikowi artystycznemu, choreografowi Renacie Nemeczek-Budzyńskiej i instruktorowi Tomaszowi Mrozkowi. Swój wkład w sukces Zespołu wniosła także kapela w składzie: kierownik kapeli Stanisław Kucab – akordeon, Elżbieta Łęgowa – skrzypce, Joanna Łęgowa – klarnet, Adam Kasprzyk – kontrabas.

 

 

W trakcie podróży do Włoclawka nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Zespół jeden dzień spędził w Warszawie na zaproszenie Posła RP Piotra Tomańskiego. Pan Poseł żeby spotkać się z nami specjalnie przyjechał do Warszawy. Było to dla tancerzy szczególnie miłe i interesujące spotkanie za które serdecznie dziękujemy. Pragniemy nadmienić, że Pan Poseł był wielokrotnie na naszych koncertach i polski folklor jest mu bliski.

 

 

Potem starsi tancerze byli w Muzeum Powstania Warszawskiego. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do pana Bartłomieja Marczyka, który umożliwił nam zwiedzanie tego muzeum. Młodsi w tym samym czasie byli przy Grobie Nieznanego Żołnierza i odbyli krótka podróż metrem. Wspólny spacer po Starym mieście zakończył pełen wrażeń pobyt w Stolicy.

Będąc we Wlocławku pojechaliśmy pod krzyż nad Wisłą, upamiętniający zdarzenia związane z tragiczną śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki i zapaliliśmy znicze nasze pamięci. Niedzielne przedpołudnie spędziliśmy w Toruniu, zwiedzając jego zabytki.

Wyjazd na festiwal został zorganizowany i sfinansowany przy współudziale Rodziców, Gminy Orły i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkolnego Zespołu Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”.

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl
Adresy skrytki ePUAP:
ovn0u41j5j/skrytka
ovn0u41j5j/SkrytkaESP

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30